Nalepa i Olivan nominowani do SZTORMÓW ROKU!

Nalepa i Olivan nominowani do SZTORMÓW ROKU!

Miło nam poinformować, że Adam Nalepa za reżyserię CZAROWNIC Z SALEM oraz Roberto Olivan za reżyserię współprodukowanego przez Teatr Wybrzeże ENCLAVE 4/7 zostali nominowani do tegorocznej nagrody Gazety Wyborczej SZTORM ROKU!

Uzasadnienie jury:

Adam Nalepa za reżyserię spektaklu CZAROWNICE Z SALEM w gdańskim Teatrze Wybrzeże - artystycznie dopracowanej, nowocześnie opowiedzianej i dialogującej z widownią opowieści o zamkniętej społeczności, na oślep szukającej winnych zaburzenia odwiecznego porządku. Całość wpisana w ciekawą poetykę demonstrującą publiczności teatralne szwy.

Roberto Olivan za spektakl Teatru Dada Von Bzdülöw ENCLAVE 4/7, w którym hiszpański choreograf odsłonił zupełnie nowy wymiar działalności związanych z tą grupą tancerzy, umiejętnie splatając ich wrażliwość z mocnym, fizycznym, niemal brutalnym podejściem do teatru tańca.

SZTORM ROKU to plebiscyt Gazety Wyborczej, w którym przyznawane są nagrody za najważniejsze osiągnięcia kulturalne minionego roku. Nagrody przyznają czytelnicy. Głosowanie odbywa się za pomocą SMS-ów i potrwa do 20 lutego 2014 roku.

Aby zagłosować na Adama Nalepę należy wysłać SMS pod numer 71466 o treści: SZTORM.2

Aby zagłosować na Roberto Olivan należy wysłać SMS pod numer 71466 o treści SZTORM.3

Całkowity koszt wysłania SMS-a to 1,23 zł.