Nagroda dla Doroty Kolak

Nagroda dla Doroty Kolak

Miło nam poinformować, że Dorota Kolak została laureatką tytułu POMORZANINA/POMORZANKI ROKU 2022. Wręczenie nagrody portalu ZAWSZE POMORZE odbyło się 26 kwietnia w Teatrze Atelier w Sopocie. Laureatce serdecznie gratulujemy!

LAUDACJA

„Nagrodzona za profesjonalizm i bycie aktorską marką Pomorza. Swoim talentem, odwagą i rolami filmowymi udowadnia, że w kinie jest miejsce dla dojrzałych aktorek. To aktorka wszechstronna, która żadnej roli się nie boi. Jej największą miłością jest Teatr Wybrzeże, z którym jest związana od 1982 roku. Kino upomniało się o nią dosyć późno. Ale jak już pojawiła się przed kamerą, to z sukcesem. Dwukrotnie zdobyła nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Filmowym w Gdyni: w 2009 za udział w filmie JESTEM TWÓJ i w 2016 roku za kreację w filmie ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI.”

O NAGRODZIE POMORZANINA/POMORZANKI ROKU

Nagroda jest przyznawana osobom szczególnie zasłużonym dla województwa pomorskiego, które swoją działalnością, zaangażowaniem, pasją w minionym roku rozsławiły Pomorze w kraju i zagranicą oraz są wzorem do naśladowania. Prestiżowy tytuł ogłaszany jest, co roku, w kwietniu, czyli miesiącu, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy, ustanowiony w 1991 roku przez Reporterów bez Granic.