Miodek i Kolak nominowani!

Miodek i Kolak nominowani!

Miło nam poinformować, że Marcin Miodek został nominowany do nagrody POMORSKIE SZTORMY w kategorii Odkrycie Roku.

Uzasadnienie nominacji: „Miniony rok przyniósł rozwój jego talentu. Miodek jest wschodzącą gwiazdą Teatru Wybrzeże. Zasłużył na najwyższe uznanie za główną rolę w happenerskim przedstawieniu KREACJA w reżyserii Jarosława Tumidajskiego, a potem świetnie zaprezentował się jako Łopachin w WIŚNIOWYM SADZIE w reżyserii Anny Augustynowicz.”

Do nagrody została nominowana również Dorota Kolak w kategorii Człowiek Roku. Uzasadnienie nominacji: „2016 to był jej rok. Zapisała się wybitną, nagrodzoną na Festiwalu Filmowym w Gdyni, rolą w filmie Tomasza Wasilewskiego ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI. W roli Renaty zakochanej w sąsiadce, Kolak osiągnęła prawdziwe mistrzostwo, a scena tańca, w której unaocznia wachlarz najsubtelniejszych emocji, przejdzie do historii polskiego kina.”

O NAGRODZIE

POMORSKIE SZTORMY to plebiscyt organizowany przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, w którym nagradzani są najważniejsi ludzie, najważniejsze instytucje oraz wydarzenia w świecie biznesu, kultury i sportu w Województwie Pomorskim w minionym roku. Nagrodzonych w kategorii Człowiek Roku i Odkrycie Roku wybiera kapituła. Laureatów nagrody poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się we wtorek, 28 lutego na Scenie Kameralnej w Sopocie.