Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Wybrzeże

Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Wybrzeże

Szanowni Państwo, drodzy widzowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru serdecznie zapraszamy do skorzystania z różnorodnych warsztatów, pokazu elektroakustycznego oraz quizu z wiedzy o teatrze. Uczestnicy płatnych wydarzeń otrzymają kupony zniżkowe do wykorzystania na spektakle Teatru Wybrzeże do końca sezonu.

PIĄTEK, 25 MARCA, SALA PRÓB CZYTANYCH W STAREJ APTECE, GDAŃSK

18:00 – 20:00 OTWARTE/ZAMKNIĘTE. Warsztat dramaturgiczny z Anną Wakulik

Istnieje teoria, wedle której każdą ludzką wypowiedź można zredukować do "tak", "nie" lub "być może"- wyrażając tym samym stosunek tej osoby do interlokutora i sytuacji: zapraszający do kontaktu, odmawiający go lub wyrażający wahanie, ale nie odrzucający. Podczas warsztatu zastanowimy się - analizując kilka scen z dramatów - do czego może doprowadzić każda z tych strategii.

Warunkiem przyjęcia na warsztat jest nadesłanie do 22 marca dialogu na maksymalnie jedną stronę A4, w której dwie postaci rozmawiają przez zamknięte drzwi. W zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 10 osób - wybrane osoby zostaną powiadomione mailowo do 23 marca.

SOBOTA, 26 MARCA, STARA APTEKA, GDAŃSK

9:00 – 11:00 – JĘZYK W RUCH! Warsztat z dykcji

Każdy, kto chce być dobrze zrozumiany powinien zadbać o sprawność własnego języka. Aktorka Teatru Wybrzeże Marzena Nieczuja Urbańska poprowadzi warsztat z dykcji, ważnej części scenicznego rzemiosła.

Warsztat dla młodzieży i dorosłych. Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl

13:00 – 17:00 – WOKÓŁ JEDNEJ SCENY. Warsztat teatralny

Aktor Teatru Wybrzeże Piotr Biedroń poprowadzi warsztat wokół wybranej sceny z dramatu WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU Williama Shakespeare'a. W trakcie zajęć uczestnicy rozbudzą swoją wyobraźnię, wykonają różne zadania aktorskie, a także postarają się dokonać własnej interpretacji tekstu sztuki.

Warsztat dla grupy wiekowej 15-25. Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl

18:00 – 21:00 – EMOCJE W CIELE. Warsztat ruchowy

Ciało jest bardzo ważnym narzędziem pracy każdego aktora. Jakub Nosiadek, aktor Teatru Wybrzeże poprowadzi warsztat aktorski z wyrażania emocji poprzez ruch.

Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby. Warsztat dla osób w wieku 17-25 lat. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Zalecamy wygodny strój (dres).

SOBOTA, 26 MARCA, SCENA KAMERALNA, SOPOT

11:00-13:00 POWIEDZMY INACZEJ. O znaczeniach w recytacji

Każdy z nas komunikuje się używając słów, którym nadaje określoną intencję. Mówimy prozą - z tej perspektywy recytacja, czyli wygłaszanie tekstu literackiego, nie wydaje się zatem zjawiskiem zupełnie obcym. Zajęcia oparte są na sprawdzaniu możliwości interpretacyjnych i znaczeniowych tekstów i słów w zależności od sposobu wypowiedzenia. Punktem wyjścia do zabawy słowami będzie scena z TAJEMNICZEJ IRMY VEP. Zajęcia poprowadzi aktor Teatru Wybrzeże Piotr Łukawski.

Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl

NIEDZIELA, 27 MARCA, STARA APTEKA, GDAŃSK

11:00 – 13:00 – TERAZ IMPRO. Warsztat z improwizacji teatralnej

Jak reagować, gdy nie wiadomo, co robić? Improwizować, najlepiej twórczo i z aktorką Teatru Wybrzeże Marzeną Nieczuja Urbańską. W trakcie zajęć uczestnicy będą wykonywać szereg ćwiczeń pobudzających kreatywność. Dobra zabawa gwarantowana!

Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl

18:00 – 19:00 WIECZÓR Z WYBRZEŻEM. Quiz teatralny

Jesteś miłośnikiem Teatru Wybrzeże? Rozpoznajesz naszych aktorów i aktorki? Serdecznie zapraszamy do udziału w quizie! Stworzymy drużyny, które będą odpowiadać na pytania z danej konkurencji – np. muzycznej, historycznej, aktorskiej czy kreatywnej. W zależności od indywidualnych preferencji uczestnicy będą decydować, czy wziąć aktywny czy też bierny udział w zabawie. Do wygrania atrakcyjne nagrody! Quiz poprowadzą Weronika Łucyk i Piotr Piniecki.

Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl

POKAZY CHARAKTERYZACJI ONLINE. DOSTĘPNE BEZTERMINOWO OD 25 MARCA. 

To propozycja dla tych z naszych widzów, których fascynuje proces przemiany aktora w postać na scenie. Dzięki Katarzynie Kodroń, naszej charakteryzatorce, będą Państwo mogli zobaczyć sceniczne postarzanie, powstanie makijażu epokowego z lat 20, makijażu scenicznego czy przemianę w upiora.

Filmy dostępne online na stronie www.vod.teatrwybrzeze.pl