MACIEJ HÜBNER. Plakaty z sześćdziesięciolecia 1956 - 2016

MACIEJ HÜBNER. Plakaty z sześćdziesięciolecia 1956 - 2016

Blisko sześćdziesiąt lat temu kusił i zapraszał do korzystania z powabów Sopotu uroczym plakatem reklamowym, dziś wraca tu zapraszając na Scenę Kameralną Teatru Wybrzeże na najnowszą naszą premierę i swoją wystawę.

Maciej Hübner (ur. 1931) - jeden z najwybitniejszych polskich plakacistów. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w 1955 roku w pracowni Józefa Mroszczaka). Uprawia plakat, grafikę książkową, ilustrację gazetową, wystawiennictwo, malarstwo - również marynistyczne. Ma na swoim koncie wystawy w Londynie, Paryżu, Wiedniu, Rzymie oraz Delhi. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych konkursach graficznych. Jego znakomite, do dziś cenione i stanowiące ozdobę wielu kolekcji projekty reklamowały pojawienie się na naszych ekranach wielu wybitnych filmów, m.in. ROCCO I JEGO BRACI Luchino Viscontiego, KIESZONKOWCA Roberta Bressona, UKRZYŻOWANYCH KOCHANKÓW Kenji Mizoguchiego, LOLI Jacquesa Demy, PIĘKNA I BÓLU Masahiro Shinody, TERESY RAQUIN Marcela Carne, SŁOMIANEGO WDOWCA Billy Wildera a także O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC Jana Batorego z bliźniakami Jarosławem i Lechem. Dla Teatru Wybrzeże zaprojektował znakomite plakaty do KOMEDII OMYŁEK, BALU MANEKINÓW, TAJEMNICZEJ IRMY VEP, PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA i premierowej NOCY IGUANY.

Otwarcie wystawy Jego plakatów będzie towarzyszyło dzisiejszej premierze NOCY IGUANY. Wystawę z cyklu Autorzy naszych plakatów: MACIEJ HÜBNER PLAKATY Z SZEŚĆDZIESIĘCIOLECIA 1956-2016 będzie można oglądać codziennie od 12.00 do 17.00 we foyer Sceny Kameralnej w Sopocie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Opublikowano:

Galeria