Lekcje Teatralne w Teatrze Wybrzeże

Lekcje Teatralne w Teatrze Wybrzeże

Serdecznie zapraszamy na Lekcje Teatralne w Teatrze Wybrzeże. Oferta skierowana jest do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Wśród prowadzących znaleźli się m.in. Dorota Kolak, Adam Nalepa i Jakub Roszkowski.

Pierwsza Lekcja odbędzie się na początku przyszłego roku, 10 stycznia na Scenie Malarnia w Gdańsku i 11 oraz 12 stycznia na Scenie Kameralnej w Sopocie (w godzinach 9.00-10.30 i 11.00-12.30). Poprowadzi ją dramaturg Teatru Wybrzeże, Jakub Roszkowski. Wyjaśni on proces powstawania spektaklu - począwszy od doboru tekstu i znalezienia dla niego realizatorów, poprzez pierwsze czytania dramatu przez aktorów i reżysera, aż po premierę i dalszy los spektaklu. Ponadto prowadzący omówi rolę poszczególnych osób pracujących nad spektaklem, m.in: reżysera, dramaturga, aktorów, inspicjenta, scenografa.

W zależności od lokalizacji szkoły, zapraszamy do udziału w Lekcji w Gdańsku lub w Sopocie. Udział w zajęciach jest przeznaczony wyłącznie dla grup zorganizowanych z opiekunem. Bilet na Lekcję Teatralną w cenie 5 zł, wstęp opiekunów grupy bezpłatny.

Zapisy: malgorzata.zamorska@teatrwybrzeze.pl

Kolejne Lekcje Teatralne poświęcone będą pracy reżysera i aktora i odbędą się w lutym i marcu 2011 roku. Szczegółowe daty podamy w przyszłym miesiącu.