Rozpoczynamy kolejny, trzeci już, sezon programu KULTURA DOSTĘPNA w Teatrze Wybrzeże! Zapraszamy Państwa na spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu. W najbliższą sobotę, 21 lipca o godzinie 19:00 na Scenie Kameralnej w Sopocie zaprezentujemy spektakl RANDKA Z FEMINISTĄ.
Pokaz będzie poprzedzony warsztatem teatralnym, na którym uczestnicy zgłębią tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. Zajęcia odbędą się na Scenie Kameralnej w Sopocie w dniu spektaklu, czyli w sobotę 21 lipca, o godzinie 16:00.
Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.
Osoby zainteresowane powinny kontaktować się z koordynatorem projektu pod numerem telefonu 502 756 973 lub mailowo: zapisy@teatrwybrzeze.pl.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
O WARSZTACIE DO SPEKTAKLU RANDKA Z FEMINISTĄ
Czy randka oznacza to samo, kiedy ma się dwadzieścia, czterdzieści czy sześćdziesiąt lat? Miłość ma wiele twarzy i potrzebują jej wszyscy, bez względu na wiek. Potrafi łączyć przeciwieństwa, działać wbrew logice czy zdrowemu rozsądkowi i doprowadzać do łez. W ramach improwizowanych scen rozważymy najróżniejsze randkowe sytuacje, a także zastanowimy się, na czym polega siła międzyludzkiego przyciągania.
Warsztat poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas trwania wynosi około dwóch godzin. Warsztat przystosowany dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących i niedosłyszących. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@teatrwybrzeze.pl
O PROGRAMIE KULTURA DOSTĘPNA
Teatr Wybrzeże bierze udział w Programie KULTURA DOSTĘPNA. W ramach programu realizujemy projekt ROZSMAKUJ SIĘ W TEATRZE - cykl pokazów 5 spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Prezentacjom spektakli towarzyszą warsztaty. Projekt będzie realizowany do grudnia 2018 roku.
Celem programu dotacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA DOSTĘPNA jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. W ramach programu można się ubiegać o dofinansowanie projektów skoncentrowanych na nieodpłatnym uczestnictwie osób o utrudnionym dostępie do kultury. Odbiorcami dofinansowanych zadań mają być przedstawiciele różnych grup m.in: dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które m.in. z powodu barier kulturowych i prawnych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.
O AUDIODESKRYPCJI
Audiodeskrypcja to technika, która dzięki dodatkowym opisom słownym udostępnia odbiór wizualnej twórczości artystycznej oraz pozwala osobom niewidomym poznawać widzialny dorobek kulturalny z zakresu sztuki plastycznej, teatralnej, scenicznej i filmowej. Podczas audiodeskrypcji opisywane są ważne, znaczące informacje wizualne takie jak: język ciała, wyraz twarzy, przebieg akcji, sceneria, kostiumy. Zwięzłe, obiektywne opisy scen pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć co dzieje się na scenie.
O SPEKTAKLU
Randka z feministą to przewrotna komedia romantyczna, w której dwoje aktorów wciela się jednocześnie w zakochaną parę tuż przed ślubem, byłych kochanków i niechętnych małżeństwu rodziców. Zmieniając wcielenia jak rękawiczki aktorzy dokonują wiwisekcji na emocjach bohaterów a zarazem opowiadają historię relacji zdawać by się mogło niemożliwej: przecież Ona lubi złych mężczyzn, a On jest feministą... Przezwyciężyć wszystkie przeszkody może jedynie, jak to w komediach romantycznych bywa, miłość, miłość, miłość.
Samantha Ellis
RANDKA Z FEMINISTĄ
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Michał Derlatka
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Joanna Sówka-Sowińska
Opracowanie tekstu: Michał Kurkowski
Asystent reżysera: Joanna Kreft-Baka
Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko
W spektaklu występują: Joanna Kreft-Baka – Kate, Morag, Carina; Krzysztof Matuszewski – Steve, Joe, Ross.
Prapremiera II obsady: 22 lipca 2017 roku na Scenie Letniej
Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)
Uprzejmie informujemy, że w dniach 24-25.12 kasy biletowe będą nieczynne. 26 grudnia kasa w Gdańsku będzie otwarta na dwie godziny przed rozpoczęciem spektaklu. Kasa w Sopocie będzie zamknięta.
15 grudnia wyruszyliśmy w podróż pociągiem po teatralnych przestrzeniach. Konduktor na wstępie ogłosił, że jesteśmy spóźnieni i nikt na nas nie czeka. Bo w Europie nikt już na nikogo nie czeka. Pociąg nie zatrzymuje się na żadnej stacji i nie wiadomo, dokąd jedzie.
Zapraszamy do spędzenia wyjątkowego wieczoru sylwestrowego w Teatrze Wybrzeże! Na naszych widzów czeka niezapomniany czas w pięknych przestrzeniach Teatru z towarzyszeniem muzyki na żywo. Na Dużej Scenie, w tym szczególnym dniu dwukrotnie zaprezentujemy „Wszystko szwindel”. Na Scenie Kameralnej zagramy „Szklaną menażerię”.