Koncerty wileńskie na Dużej Scenie

Koncerty wileńskie na Dużej Scenie

Marszałek Województwa Pomorskiego, Mer Rejonu Wileńskiego i Prezydent Miasta Gdańska serdecznie zapraszają na operę rockową PAN TADEUSZ w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego „Zgoda" oraz koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej w Alytus „Svajonė - Marzenie". Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 września o godzinie 17.00 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże w ramach VIII Jarmarku Wileńskiego.

Bilety w cenie 10 zł normalny, 5 zł ulgowy do nabycia w kasach Teatru Wybrzeże w dniach: piątek, 9 września (godz. 12:00-19:00), sobota, 10 września (godz. 14:00-18:00).

O ZESPOLE TAŃCA LUDOWEGO „ZGODA"

Zespół „Zgoda" powstał w 1988 roku w podwileńskim osiedlu Rudamina jako wynik potrzeby poznania i promowania polskiego dziedzictwa folklorystycznego. W swoim repertuarze „Zgoda" posiada narodowe i regionalne tańce Polski, różne programy i obrazki sceniczne, prezentujące folklor ziemi wileńskiej. W 2009 roku zespół opracował poemat Adama Mickiewicza PAN TADEUSZ w wersji współczesnej. Zespół niejednokrotnie wyróżniano na wielu prestiżowych festiwalach i konkursach, m.in. na Festiwalu Kultury Kresowej, Festiwalu Kultury Polskiej, Festiwali Zespołów Folklorystycznych Krajów Nadbałtyckich.

choreograf - Jerzy Judycki
chórmistrz - Iwona Bujnowska,
kierownik muzyczny -Romuald Piotrowski,
instruktorzy tańca - Krystyna Pomiećko, Wiktoria Pomiecko, .
prezes - Henryk Kasperowicz

O ORKIESTRZE „SVAJONĖ - MARZENIE"

W 2005 roku, po połączeniu orkiestry smyczkowej i orkiestry dętej Szkoły Muzycznej w Alytus, powstała Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna „Svajone - Marzenie". W ciągu ostatnich 6 lat orkiestra występowała w Hiszpanii, Łotwie, Estonii i Polsce. Swoje umiejętności prezentowała również w większości miast Litwy. Obecnie orkiestra liczy 90 muzyków. Są to uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzyczne w Alytus, a także absolwenci szkoły, na co dzień studiujący w różnych uczelniach wyższych Litwy. Orkiestra ma w swoim repertuarze utwory m.in. Čiurlionisa, Czajkowskiego, Prokofjewa i Szostakowicza.

Kierownicy Orkiestry: Daiva Martikonytė, Justina Jočytė, Arūnas Ščetilnikovas
Dyrygenci Orkiestry: Daiva Martikonytė, Pranas Stepanovas

Opublikowano: