G®UPA LAOKOONA na Festiwalu Sztuk Różewicza

G®UPA LAOKOONA na Festiwalu Sztuk Różewicza

G®UPA LAOKOONA Tadeusza Różewicza w reżyserii Jarosława Tumidajskiego weźmie udział w Festiwalu Sztuk Różewicza zorganizowanym w ramach projektu RÓŻEWICZ ROZRZUCONY. Prezentacja spektaklu odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Współczesnego we Wrocławiu.

Projekt RÓŻEWICZ ROZRZUCONY to całoroczny cykl imprez mających na celu uświetnienie jubileuszu 90-tych urodzin Tadeusza Różewicza poprzez prezentacje i popularyzacje jego dzieł dramatycznych, poezji i prozy.

O SPEKTAKLU

Opowieść o sztuce, polityce i głupocie, a wszystko to w popkulturowej oprawie. Zremasterowana oraz zaktualizowana wersja spektaklu z 2007 roku. Nowa przestrzeń, nowe obrazki, nowe dźwięki i sprawdzona jakość.

Za reżyserię G®UPY LAOKOONA Jarosław Tumidajski otrzymał w 2008 roku Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego. Spektakl ten został również uznany przez portal trójmiasto.pl za najlepsze przedstawienie roku 2007.

„Czym jest gdańska G®UPA LAOKOONA? Policzkiem wymierzonym snobistycznym "artystycznym" aspiracjom klasy średniej? Z pewnością. Dyskredytacją "autorytetów", dyskutujących o sztuce pustym, pieczołowicie wyuczonym metajęzykiem? Bez wątpienia. Jednak spektakl jest przede wszystkim krytyką - a raczej dekonstrukcją - współczesnej kultury, w której cytaty i aluzje mnożą się niczym króliki w Australii, kopia zaczyna znaczyć więcej niż oryginał."

Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

Tadeusz Różewicz
G®UPA LAOKOONA
Reżyseria, opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski
Scenografia, wideo: Mirek Kaczmarek
Ruch sceniczny: Anka Jankowska

Występują: Mirosław Baka (Ojciec), Monika Chomicka-Szymaniak (Przyjaciółka), Krzysztof Gordon (Dziadek), Jerzy Gorzko (Krytyk II), Dorota Kolak (Matka), Mirosław Krawczyk (Krytyk I), Dorota Androsz (Córka), Zbigniew Olszewski (Przewodniczący).

Premiera: 17 marca 2007 na Scenie Malarnia
Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)