Kolejne Lekcje Teatralne

Kolejne Lekcje Teatralne

Ponad sześciuset uczniów wzięło udział w marcowych Lekcjach Teatralnych poświęconych zawodowi aktora. Zajęcia poprowadzili znakomici aktorzy Teatru Wybrzeże - Dorota Kolak, Dorota Androsz i Marek Tynda.

Artyści opowiedzieli młodzieży o pracy w teatrze, blaskach i cieniach ich zawodu, koniecznych predyspozycjach do jego wykonywania oraz o współpracy aktora z pozostałymi twórcami spektaklu.

Już teraz zapraszamy na kwietniowe Lekcje Teatralne poświęcone zawodowi scenografa, które odbędą się 27 i 28 kwietnia na Dużej Scenie. Poprowadzi je Magdalena Gajewska, znakomita scenografka od wielu lat związana z Teatrem Wybrzeże.

Artystka opowie o procesie powstawania dekoracji i kostiumów teatralnych, a także o współpracy scenografa z reżyserem oraz pozostałymi twórcami spektaklu. W trakcie lekcji młodzież dowie się ponadto jakie predyspozycje są konieczne do wykonywania zawodu, oraz jaką szkołę należy wybrać, by zostać scenografem.

Informujemy, że istnieje możliwość umówienia klasy na pierwszą Lekcję pt. JAK POWSTAJE SPEKTAKL (prowadzenie: Jakub Roszkowski) oraz drugą Lekcję pt. ZAWÓD REŻYSER (prowadzenie: Adam Nalepa).

Przypominamy, że udział w zajęciach jest przeznaczony wyłącznie dla grup zorganizowanych z opiekunem.

Szczegółowe informacje i zapisy: edukacja@teatrwybrzeze.pl