Kolejna recenzja CIAŁ OBCYCH

Kolejna recenzja CIAŁ OBCYCH

„CIAŁA OBCE to absolutny przełom w dotychczasowym sposobie obrazowania na deskach Teatru Wybrzeże. Tak głęboko sięgającej wielowymiarowej metafory nie stworzono od dawna.

W nowatorski profil wpisuje się tu niemal wszystko: począwszy od tematyki tekstu, na którego kanwie oparty jest spektakl, poprzez scenografię, a na rozwiązaniach kostiumologicznych i oprawie muzycznej skończywszy. W sferze constans pozostaje gra aktorska: niezmiennie pierwszorzędna i znakomita. Pominięcie tego przedstawienia w harmonogramie teatralnych eskapad jest jednoznaczne z pozostaniem głuchym na jeden z najistotniejszych głosów komentujących, a przy tym reinterpretujących ideologiczną podstawę solidarnościowego monumentu, wzniesionego na przełomie lat 70. i 80. na arenie polityczno-społecznej, a kruszejącego w obliczu praw jednostki.

Julia Holewińska, autorka dramatu zrealizowanego na sopockiej scenie, znalazła w osobie Kuby Kowalskiego, reżysera sztuki, prawdziwe medium, artystę, który wniknął w krwiobieg tekstu i wydobył z niego maksimum znaczenia."

Anna Kołodziejska, Teatralia Trójmiasto

Całość na stronie www.teatralia.com.pl