KASIA Z HEILBRONNU w Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

KASIA Z HEILBRONNU w Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Serdecznie zapraszamy na 3 Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony KASI Z HEILBRONNU Heinricha von Kleista. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 20.45 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże. Wstęp wolny.

Na spotkaniu obecni będą twórcy spektaklu: reżyser Krzysztof Rekowski oraz zespół aktorski. Dyskusję moderować będzie dramaturg Teatru Wybrzeże, Jakub Roszkowski.

O SPEKTAKLU

KASIA Z HEILBRONNU to baśniowa opowieść o poszukiwaniu miłości, a choć powstała dwieście lat temu, wciąż niepokoi tajemniczą psychologią postaci i zachwyca poetyckim pięknem. Główny bohater, Fryderyk vom Strahl, chce ułożyć sobie przyszłość z ukochaną kobietą, ale w jego życiu pojawiają się niemal jednocześnie dwie miłości - oddana Kasia i wyemancypowana Kunegunda. Obie piękne, obie kochają. Każda jednak reprezentuje inny styl życia, inny rozkład sił i podział ról w małżeństwie. Jak w takiej sytuacji poznać prawdziwe uczucie, przewidzieć szczęście, rozeznać przeznaczenie? Czy wystarczą racjonalne argumenty, czy może dopuścić do głosu fantazje, lęki i sny? Może to nie my decydujemy o swoich uczuciowych wyborach, może ktoś lub coś steruje naszymi snami i marzeniami?

Opowieść o wielkiej, ofiarnej miłości wpisana w konwencję historycznego dramatu rycerskiego, to jedno ze szczytowych osiągnięć wielkiego romantyka niemieckiego Heinricha von Kleista. Istotna część tej fascynującej historii rozgrywa się we śnie, a losy dzielnego Fryderyka i zakochanej w nim do szaleństwa Kasi w dużej mierze zależą od ingerencji sił nadprzyrodzonych bądź osobistej interwencji aniołów zesłanych przez bogów na ziemię.

Krzysztof Rekowski o spektaklu: „Kiedy kilkanaście lat temu czytałem KASIĘ Z HEILBRONNU, tekst ten zachwycił mnie jako poetycka baśń o miłości. Dziś ten dramat wydaje mi się dużo bardziej niepokojący. Jest coś szalonego w głodzie miłości, który ogarnia bohaterów. Jest coś niebezpiecznego w uniesieniach Kasi, jej snach i wizjach, które okazują się realne..."

Heinrich von Kleist
KASIA Z HEILBRONNU
Przekład: Jacek St. Buras
Reżyseria: Krzysztof Rekowski
Scenografia: Maciej Chojnacki
Muzyka: Marcin Mirowski
Ruch sceniczny: Filip Szatarski
Wideo: Maciej Szupica, Michał Andrysiak

Występują: Magdalena Boć (Eleonora), Małgorzata Brajner (Kunegunda von Thurneck), Krzysztof Gordon (Cesarz / Hrabia Otto), Katarzyna Kaźmierczak (Kasia), Michał Kowalski (Fryderyk Wetter, Hrabia vom Strahl), Mirosław Krawczyk (Arcybiskup / Wenzel), Jacek Labijak (Gotfryd Friedeborn), Piotr Łukawski (Flammberg / Hans), Marzena Nieczuja-Urbańska (Hrabina), Robert Ninkiewicz (Freiburg), Małgorzata Oracz (Rozalia), Cezary Rybiński (Gottschalk / Cherubin), Florian Staniewski (Teobald Friedeborn), Jarosław Tyrański (Georg).

Premiera: 4 lutego 2011 roku
Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

O DYSKUSYJNYM KLUBIE TEATRALNYM

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością i zespołem Teatru Wybrzeże. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość zbliżenia się ze środowiskiem twórców i możliwość rozmowy o teatrze, ale także docenić zaangażowaną część widowni. Dlatego wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 15 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają pod koniec sezonu Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu 2011/2012.