KAMIEŃ na Scenie Malarnia

KAMIEŃ na Scenie Malarnia

Serdecznie zapraszamy na znakomity KAMIEŃ Mariusa von Mayenburga w reżyserii Adama Nalepy. Spektakl zostanie zaprezentowany w najbliższy wtorek i środę o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia. W potrójnej roli - nagrodzona - Justyna Bartoszewicz.

O SPEKTAKLU

Pięć kobiet. Cztery czasy akcji. Trzy rodziny. Jeden dom. Spojrzenie na losy tego przedwojennego budynku z różnych perspektyw, tak narodowościowych, jak i pokoleniowych buduje interesujący i niejednoznaczny obraz permanentnie fałszowanej i manipulowanej historii. Tytułowy kamień staje się jednym z pionków w wieloletniej, pełnej niedomówień i białych plam grze w odkrywanie rodzinnych tajemnic.

„Świetny tekst, doskonała gra aktorska, ciekawa, oszczędna reżyseria i poważne pytania o historię, prawdę i winę - "Kamień" współczesnego niemieckiego dramatopisarza Mariusa von Mayenburga w reżyserii Adama Nalepy to najlepsza premiera Wybrzeża od wielu miesięcy. [...] KAMIEŃ jest subtelną, pełną niuansów opowieścią psychologiczną. To spektakl kameralny, daleki od efekciarstwa, oszczędny, precyzyjnie stopniujący mocne chwyty, który pozostaje w pamięci długo po wyjściu z teatru."

Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

Adam Nalepa o spektaklu: „KAMIEŃ Mayenburga to kryminał, który składa się dopiero w ostatnim momencie i pokazuje, że sprawcy są tak naprawdę ofiarami. To historia, której nie uda się niczego nas nauczyć, to powrót do WIŚNIOWEGO SADU już po jego wyrąbaniu. To NIEMCY reloaded Kruczkowskiego, PULP FICTION do góry nogami. To historia o kłamstwach życia i iluzjach marzeń, o samotności i obcości we własnym domu, o kamiennych drogach i skamieniałych emocjach, o wojnach ludów i walkach generacji."

Marius von Mayenburg
KAMIEŃ
Przekład: Jacek Kaduczak
Reżyseria i scenografia: Adam Nalepa
Muzyka: Marcin Mirowski
Kostiumy: Magdalena Gajewska
Dramaturg: Jakub Roszkowski

Występują: Justyna Bartoszewicz, Magdalena Boć, Alina Lipnicka,Marzena Nieczuja-Urbańska, Wanda Skorny

Polska prapremiera: 4 września 2009 roku
Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)