Z przyjemnością informujemy, że w najbliższą sobotę o godzinie 20.00 na Dużej Scenie zagramy dla Państwa już po raz 50. spektakl PER PROCURA Neila Simona w reżyserii Adama Orzechowskiego. Ta znakomita komedia miała swoją premierę na początku zeszłego roku i do dzisiaj cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród naszej widowni.
Per procura czyli z upoważnienia, w zastępstwie. Charlie Brock - wpływowy polityk z Nowego Jorku - wraz z żoną Myrą wydają ekskluzywne przyjęcie z okazji dziesiątej rocznicy ślubu. Wieczór, zaczynają schodzić się zaproszeni goście. Tymczasem dom jest nieprzygotowany, produkty na wspaniałe potrawy czekają spokojnie w lodówce, a gospodarzy... nie ma. Goście próbują więc na własną rękę zrozumieć i wyjaśnić tę dziwną sytuację. Każdy na swój sposób. Nagle wszyscy w domu zaczynają działać per procura. Ale w jakiej sprawie? W czyim zastępstwie? Czy istnieje jedno satysfakcjonujące rozwiązanie tej tajemnicy?
„Różnorodność rodzajowa i repertuarowa w Teatrze Wybrzeże jest jego atutem, co pozwala przyjść do teatru każdemu, także temu, który przede wszystkim potrzebuje rozrywki, poprowadzonej sprawną ręką, dowcipu pozbawionego wulgarności oraz lekkiej kpiny z siebie samego."
Katarzyna Wysocka, Gazeta Świętojańska
Neil Simon
PER PROCURA
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk
Ruch sceniczny: Katarzyna Chmielewska
Wideo: Joanna Michaelis
Występują: Dorota Androsz (funkcjonariuszka Pudney), Monika Chomicka-Szymaniak (Cookie Cusack), Grzegorz Gzyl (Lenny Ganz), Anna Kociarz (Clair Ganz), Łukasz Konopka (Glenn Cooper), Joanna Kreft-Baka (Chris Gorman), Krzysztof Matuszewski (Ernie Cusack), Zbigniew Olszewski (funkcjonariusz Welch), Karolina Piechota (Cassie Cooper), Dariusz Szymaniak (Ken Gorman)
Prapremiera: 8 stycznia 2011 roku
Czas: 1 godzina 45 minut (bez przerw)
W ogrodzie wszystko żyje, a to co żyje, jest w ruchu, bo ruch to życie. Warsztat z Maćko Prusakiem był prawdziwą podróżą przez świat ruchu w naturze. Na Scenie Stara Apteka uczestniczki i uczestnicy warsztatu Choreografia ogrodu odkrywali, jak ruch roślin (i nie tylko) może stać się językiem teatru.
A jeśliby pomyśleć o teatrze jako ogrodzie? Testujemy zazielenianie Teatru Wybrzeże na różne sposoby. Tym razem w ramach „Ogrodu teatralnego” oddajemy scenę słynnemu dramatowi Thomasa Köcka i zapraszamy na czytanie performatywne trzeciej części Trylogii klimatycznej w reżyserii Doroty Androsz.
W lutym zapraszamy na premierę klasycystycznego dramatu "Brytanik" Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery, który nie doczekał się jeszcze realizacji w żadnym z polskich teatrów.