Jubileuszowa FAZA DELTA

Jubileuszowa FAZA DELTA

Szanowni Państwo, drodzy widzowie! Przed nami kolejny jubileuszowy spektakl – kontrowersyjna 50. FAZA DELTA Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego, która zostanie zaprezentowana dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.

Prapremiera FAZY DELTA miała miejsce 13 stycznia 2012 roku Scena Malarnia. Ewa Wójcicka z portalu Teatr dla Was napisała: „FAZA DELTA nie jest kolejnym moralizatorskim spektaklem, mówiącym o konsekwencjach brania narkotyków. Przedstawienie pokazuje, że stajemy się ofiarami wyrafinowanych zabaw, a co gorsze, że ich szukamy. W pogoni za czymś innym, odlotowym, zapominamy, że myślenie i zdrowy rozsądek nigdy nie są passé i że nie należy ich wyłączać przed, po czy w trakcie dobrej zabawy. Nigdy.” Miło nam poinformować, że nasza kontrowersyjna premiera zyskała nie tylko wysokie noty krytyki teatralnej ale, co najważniejsze, znakomite przyjęcie publiczności!

O SPEKTAKLU

Historia trójki takich trochę kiboli, trochę dresiarzy, niby zwykłych chłopaków z sąsiedztwa, którzy jakby niechcący i mimochodem przekraczają wszelkie granice - będąc pod wpływem dokonują zbrodni. Niczym bohaterowie mrożkowskiej ZABAWY, pewnego sobotniego wieczora, by się po prostu lepiej bawić i poszerzyć zakres doznań, zażywają pozornie niegroźne, przez niektórych postrzegane nawet jako kulturotwórcze, środki zmieniające świadomość i ta coraz weselsza zabawa kończy się drastycznym zabójstwem. FAZA DELTA to skromna, ale niezwykle poruszająca opowieść o banalności zła.

Adam Orzechowski o spektaklu: „Dominujące teraz hasło „że zabawa jest najważniejsza" zamieniło tę dawną potrzebę w przymus; żyjemy pod presją przymusu zabawy - i to na wielu frontach. Od tej zabawy uzależniamy się, potrzebujemy jednak coraz silniejszych doznań; aby w nią wejść potrzebujemy kolejnych wspomagaczy, nasz umysł jest coraz intensywniej infekowany - doznaniami zewnętrznymi ale i chemią, początkowo niegroźną ale z czasem coraz bardziej wyniszczającą. Tym tekstem chciałbym opowiedzieć nie o jakiejś abstrakcyjnej, egzotycznej patologii, ale o trzech fajnych chłopakach z sąsiedztwa, a może i o nas samych, o tym, jak łatwo przekroczyć tę granicę, jak kulturotwórczy ponoć specyfik łatwo przekształca się w katalizator agresji, jak łatwo z kolorowego nierealu wpaść w najczarniejszy real."

Radosław Paczocha
FAZA DELTA
Reżyseria: Adam Orzechowski
Scenografia: Magdalena Gajewska
Muzyka: Kormorany (Paweł Czepułkowski, Michał Litwa Litwiniec)
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek

Występują: Sylwia Góra-Weber (Justyna), Piotr Chys (Mastodont), Michał Jaros (Misiek) oraz Piotr Witkowski (Liszaj).

Prapremiera: 13 stycznia 2012 roku na Scenie Malarnia
Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.