Jubileuszowy RAJ DLA OPORNYCH

Jubileuszowy RAJ DLA OPORNYCH

Serdecznie zapraszamy na 50. RAJ DLA OPORNYCH! Prezentacja jednego z największych wybrzeżowych hitów odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 na Dużej Scenie.

Prapremiera RAJU DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy miała miejsce 6 czerwca 2015 roku. Portal Kulturaonline uznał RAJ DLA OPORNYCH za jeden z 10 najlepszych spektakli 2015 roku! Katarzyna Fryc z Gazety Wyborczej napisała: „Identyfikacja widza z bohaterem - to klucz do sukcesu tekstów Riml, wyreżyserowanych przez Krystynę Jandę. Każda kobieta na widowni ma w sobie coś z Barbary, która boi się starości i pragnie od życia czegoś więcej. Każdy mężczyzna widzi w Karolu kawałek siebie, swój strach o stratę pracy i upodobanie do świętego spokoju. W bohaterach i dialogach przeglądamy się jak w lustrze." Miło nam poinformować, że przedstawienie zyskało nie tylko wysokie noty krytyki teatralnej ale, co najważniejsze, znakomite przyjęcie publiczności!

O SPEKTAKLU

Ulubieńcy publiczności Karol i Barbara (Mirosław Baka i Dorota Kolak) z SEKSU DLA OPORNYCH, kilka lat później. Tym razem uczą się rozkładać namiot i żyć na łonie natury. Zajmują się pojęciem szczęścia i wolności razem z siostrą Barbary (Małgorzata Brajner), nową postacią w historii. Równie zabawną i wzruszającą. Jeśli SEKS DLA OPORNYCH był rodzajem terapii małżeńskiej, RAJ DLA OPORNYCH jest terapią życia.

Krystyna Janda o spektaklu: „RAJ DLA OPORNYCH jest nie tyle dalszym ciągiem historii Karola i Barbary, co opowieścią o tych bohaterach w innej sytuacji, zajmujących się sprawami palącymi dla wielu: kłopotami z synem i brakiem pieniędzy, emeryturą i nieumiejętnością znalezienia się w nowej sytuacji życiowej. Ten zabawny tekst jest w rezultacie - na końcu, po wyjściu z przedstawienia - gorzki, nawet bolesny. A Barbara i Karol oraz nowa postać, siostra Barbary, Diana, są nam bliscy, podobni do nas i dla nas - czuli. Obserwujemy ich - nasze lęki, śmieszności, nieumiejętności i małości... znajome, przejmujące lękiem i niepokojem. Śmiejąc się z nich, śmiejemy się z siebie. Mili Państwo, zapraszamy Was na komedię, komedię czułą i ludzką. Na zabawny wieczór w teatrze, który potrafi zmienić w życiu wiele."

Michele Riml
RAJ DLA OPORNYCH
Tłumaczenie: Małgorzata Semil
Reżyseria: Krystyna Janda
Polskie teksty piosenek: Jacek Cygan
Światło: Adam Czaplicki
Choreografia: Anna Iberszer
Scenografia i kostiumy: Magdalena Maciejewska
Asystent scenografa i kostiumologa: Joanna Kuś
Asystent reżysera i producent wykonawczy: Ewa Ratkowska
Asystent producenta wykonawczego: Agnieszka Różańska

W spektaklu występują: Dorota Kolak (Barbara), Mirosław Baka (Karol), Małgorzata Brajner (Diana).

Prapremiera: 6 czerwca 2015 roku na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże oraz 13 czerwca 2015 roku w Teatrze Polonia.
Czas: 2 godziny (jedna przerwa)
Przedstawienie powstało w koprodukcji z warszawskim Teatrem Polonia.