GRZEGORZ DYNDAŁA na Scenie Kameralnej

GRZEGORZ DYNDAŁA na Scenie Kameralnej

Serdecznie zapraszamy na GRZEGORZA DYNDAŁĘ Moliera w reżyserii Martello Frangivetriego. Spektakl zostanie zaprezentowany jutro i pojutrze oraz w najbliższą sobotę i niedzielę na Scenie Kameralnej w Sopocie. W roli tytułowej znakomity Krzysztof Matuszewski.

Grzegorz Dyndała jest uwikłany w polityczną bezpardonową walkę. Stawia czoło obłudzie, by jak Wołodyjowski, albo Superman walczyć o prawdę. Pragnie zniszczyć liberalizację stosunków seksualnych, których stał się ofiarą. Zdrady jego żony stanowią tylko fabularny zabieg, by ukazać jak okrutny i bezlitosny jest świat dla ludzi z silnym kręgosłupem moralnym. Grzegorz Dyndała wie, że to nie jest walka wyłącznie o to czy będzie Panem w małżeńskim łożu. To walka o coś więcej: Walka o Łoże.

GRZEGORZ DYNDAŁA, CZYLI MĄŻ POGNĘBIONY może wydawać się na pierwszy rzut oka błahą komedią, ale to pełnokrwista tragedia, pełna zdrady, powikłanych stosunków, prób samobójczych. I gdy na chwilę pojawia się na naszych ustach uśmieszek, to momentalnie jest on zmrożony przez monologi głównego bohatera, które mogłyby być słowami wypowiadanymi przez Makbeta, Króla Leara, czy Mickiewiczowskiego Gustawa/ Konrada. Śmiech staje się płaczem. Teatr staje się życiem. "Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało"

„Frangiverti swym spektaklem dał solidnego klapsa przez kolano Europie, całej jej hipokryzji i zasłanianiu swych gospodarczo-społecznych interesów rozmytymi ideałami równości i sprawiedliwości wspólnotowej. Ta bezpardonowa karykatura i satyra w jednym celuje w wszystkie grzeszki, które opinii publicznej są znane i równie skutecznie maskowane sprzedawczykowską kurtuazją."

Anna Kołodziejska, Teatralia Trójmiasto

Molier
GRZEGORZ DYNDAŁA
Przekład: Tadeusz Boy-Żeleński
Reżyseria, opracowanie muzyczne: Martello Frangivetri
Scenografia: Marcin Chlanda

Występują: Joanna Bogacka (Pani de Dupeck.de), Anna Kociarz (Aniela.ue), Wanda Skorny (Klaudyna.com), Krzysztof Gordon (Pan de Dupeck.fr), Jerzy Gorzko (Lubinsky.usa), Krzysztof Matuszewski (Dyndała.pl), Cezary Rybiński (Klitandroff.ru).

Premiera: 9 lipca 2011 roku na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże
Czas: 1 godzina (bez przerw)