FATUM na Scenie Malarnia

FATUM na Scenie Malarnia

Po niemal półrocznej przerwie na Scenę Malarnia wraca FATUM Marzeny Nieczui-Urbańskiej. Recital zostanie zaprezentowany w najbliższą sobotę i niedzielę o godzinie 19.00. Zapraszamy!

O RECITALU

Polscy kompozytorzy i rodzimi tekściarze stworzyli pieśni zrodzone z inspiracji fado, muzyki duszy, żalu, tęsknoty i samotności. Przetransponowali je na nasze, kulturowe doświadczenia.
Powstały piękne i nostalgiczne, maleńkie muzyczne opowieści o kobiecie uwikłanej w miłość, kobiecie która nie zawsze umie sobie z tą miłością poradzić.

Marzena Nieczuja-Urbańska o recitalu: „Fado oznacza po portugalsku los, przeznaczenie, czyli fatum. Każdy los jest różny, tak jak fado, gdzie smutek, żal, tęsknota, samotność przeplatają się z nadzieją, miłością...O fado siedem lat temu tak naprawdę niewielu ludzi w Polsce wiedziało. We mnie fado przez te lata bardzo się "zadomowiło". Ciekawa jestem, jak widzowie przyjmą tę naszą impresję na ten temat, bo to nasze polskie z krwi i kości..."

„Marzena Nieczuja-Urbańska wykonała pieśni z wielką pasją, naturalnością i namysłem. Oczarowała publiczność nie tylko swoimi umiejętnościami aktorskimi, ale również swym ciekawym głosem: mocnym, głębokim, z lekką chrypką, naturalnie emitowanym, o dużych walorach ekspresyjnych. Zdołała wytworzyć na scenie napięcie, zdolne do wywołania u słuchacza największych emocji."

Katarzyna Chmura, Gazeta Wyborcza

„A na scenie króluje miłość i jeszcze raz miłość. W śpiewie aktorki obok melancholii i zadumy wyczuwa się pasję i niesamowitą energię, a muzyka ma w sobie coś wręcz magicznego. Rozpięta między słodyczą i gwałtownością wzrusza lub skłania do zadumy."

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

FATUM
Śpiew: Marzena Nieczuja-Urbańska
Teksty: Szymon Jachimek, Janusz Kukuła, Zofia Beszczyńska, Joanna Dziedziul
Muzyka: Marek Czerniewicz, Bolesław Rawski, Jacek Grudzień, Sebastian Moś, Joachim Łuczak, Stanisław Reptowski

Zespół w składzie: Adam Matysek / Ania Bukowska - gitara
Stanislaw Reptowski / Magdalena Jenda -Kujawa - gitara
Paweł Zagańczyk / Leszek Muchowiecki - akordeon
Bogumiła Kapica / Edyta Czerniewicz - wiolonczela
Robert Bracki - trąbka

Premiera: 3 lipca 2010 na Scenie Letniej
Czas: 1 godzina 15 minut (bez przerw)

Opublikowano: