FAHRENHEIT 451 na Festiwalu Scena w Budowie

FAHRENHEIT 451 na Festiwalu Scena w Budowie

Miło nam poinformować, że spektakl FAHRENHEIT 451 bierze udział w 1. edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w czwartek, 20 kwietnia o godzinie 19.30 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

O FESTIWALU

Od 20 do 23 kwietnia 2017 roku w Lublinie odbędzie się I edycja Festiwalu Scenografii i Kostiumów. Festiwal przybierze formę konkursową, w której nagradzane będą najlepsze spektakle, powstałe w ostatnim czasie. W ten sposób organizatorzy pragną docenić najciekawsze zjawiska polskiej scenografii oraz pracę artystów, którzy za pomocą kreacji przestrzennych wydobywają to, co w danym utworze najważniejsze. Prezentowane spektakle będzie oceniało jury złożone z artystów różnych dyscyplin związanych ze sztukami wizualnymi. Na festiwalu prezentowane będą również szkoły artystyczne, wybitni scenografowie z Polski i świata, ale też debiutujący artyści.

O SPEKTAKLU

Antyutopijna opowieść o świecie przyszłości, w którym indywidualizm jest całkowicie stłamszony, wiedza nikomu niepotrzebna, a analfabetyzm mile widziany. Książki są złem, za ich posiadanie grozi kara, a strażacy palą je na wielkich stosach. Adaptacja najsłynniejszej powieści jednego z najwybitniejszych amerykańskich twórców fantastyki u nas w inscenizacji jednego z najgłośniejszych twórców współczesnego teatru Marcina Libera, laureata Lauru Konrada i szeregu innych nagród i wyróżnień.

„O tym sukcesie przeważył w dużej mierze doskonały zespół Teatru Wybrzeże, który bezbłędnie wessał publiczność w świat tylko z pozoru utopijny. Największą wartością tego spektaklu jest cel, by poprowadzić dialog z widzem. Dać ostry komunikat."

Jacek Górecki, magazyn LAVIE

Tekst (inspirowany powieścią Raya Bradbury'ego) Marcin Cecko
FAHRENHEIT 451
Reżyseria: Marcin Liber
Dramaturgia: Marcin Cecko
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Filip Kaniecki alias MNSL
Kostiumy: Grupa Mixer
Asystent reżysera: Katarzyna Z. Michalska
Inspicjent: Jerzy Kosiła

W spektaklu występują: Dorota Androsz (Linda-Mildred), Katarzyna Figura (Kobieta / Gwiazda), Katarzyna Z. Michalska (Klarysa), Piotr Biedroń (Montag), Michał Jaros (Montag), Maciej Konopiński (Montag), Michał Kowalski (Kapitan), Jakub Mróz (Kaj), Cezary Rybiński (Profesor Faber) oraz Filip Kaniecki alias MNSL (muzyka na żywo).

Prapremiera: 6 lutego 2016 roku na Dużej Scenie

Czas: 2 godziny 40 minut (jedna przerwa)