Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Szanowni Państwo, drodzy widzowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże. 25 i 26 marca odkryjemy przed Państwem na co dzień skrywane tajemnice sceny i otworzymy podwoje teatralnych pracowni. W programie m.in. zwiedzanie Sceny Kameralnej w Sopocie po polsku i po ukraińsku, zwiedzanie Sceny Malarnia i Starej Apteki w Gdańsku, a także warsztaty z naszymi aktorami i aktorkami.

SOBOTA, 25 MARCA
SCENA KAMERALNA, SOPOT

12:00-14:00 SZTUKA PERSWAZJI

Na co zwracać uwagę w trakcie wystąpień publicznych, by dobrze wypaść? Jak mówić, by nas słuchano, a przede wszystkim - by przekonać odbiorców do własnej argumentacji? Dowiecie się w trakcie warsztatu, który poprowadzi aktor Robert Ninkiewicz. Koszt udziału wynosi 30 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Warsztat dla osób 17+.

19:00-21:30 WSPÓLNA PODRÓŻ: OD PRÓBY STOLIKOWEJ DO PREMIERY

Podczas warsztatów przejdziemy przez wszystkie etapy pracy nad tekstem od próby stolikowej do premiery. Uczestnicy zobaczą, na czym polega proces tworzenia spektaklu i poznają funkcje realizatorów projektu. Finałem warsztatu będzie pamiątkowe nagranie wspólnie stworzonego micro spektaklu. Warsztat poprowadzi aktorka Małgorzata Oracz. Koszt udziału wynosi 30 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl.

SOBOTA, 25 MARCA
STARA APTEKA, GDAŃSK

ZWIEDZANIE SCENY I ZAPLECZA

Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Kim jest inspicjent? Co skrywa teatralna charakteryzatornia? Zapraszamy do obejrzenia kulis Teatru Wybrzeże. W programie m. in. Scena Malarnia, Scena Stara Apteka, magazyn kostiumów i pracownia krawiecka. Przewodnikami wycieczek będą aktorzy, aktorki i przedstawiciele działu technicznego. Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Początek zwiedzania o godzinie 15.00, 16:00, 17:00. Czas trwania: 2 godziny.

NIEDZIELA, 26 MARCA
SCENA KAMERALNA, SOPOT

11:00-12.30 ZWIEDZANIE TEATRU W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Kim jest inspicjent? Co skrywa charakteryzatornia? Zapraszamy do obejrzenia kulis Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie. Pokażemy m.in. scenę, kieszeń, garderoby i rekwizytornię. Wycieczkę poprowadzi Katarzyna Brodowska w towarzystwie zespołu technicznego teatru. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl.

ЕКСКУРСІЯ ТЕАТРОМ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

Яке місце в театрі найважливіше? Хто такий інспіціент? Що приховує гримерка? Запрошуємо на екскурсію закуліссям Камерної Сцени Театру Вибжеже в Сопоті. 26 березня  об 11:00 відбудеться екскурсія українською мовою. Ми покажемо сцену, її кишеню, гримерні кімнати і реквізиторну. Вхід безкоштовний, обов'язковий запис: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl Екскурсію проведе Катерина Бродовська разом з технічною командою театру

ZWIEDZANIE TEATRU

Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Kim jest inspicjent? Co skrywa charakteryzatornia? Zapraszamy do obejrzenia kulis Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie. Pokażemy m.in. scenę, kieszeń, garderoby i rekwizytornię. Przewodnikami wycieczek będą aktorzy, aktorki i przedstawiciele działu technicznego. Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl. Początek zwiedzania o godzinie 12.00, 13:00, 14:00. Czas trwania: 90 minut.

NIEDZIELA, 26 MARCA
SCENA MALARNIA, GDAŃSK
12:00-14:00 POWCIELAJMY SIĘ!

Jeśli nigdy nie byłeś starą skarpetą lub zgniłą gruszką, to masz niepowtarzalną szansę spróbować porzucić swoje codzienne wcielenie. W ramach różnorodnych zadań i improwizowanych scen spróbujemy poczuć, jak to jest być kimś zupełnie innym. Rzecz jasna na wesoło. Warsztat poprowadzi aktorka Marzena Nieczuja Urbańska. Koszt udziału wynosi 30 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl.

SCENA STARA APTEKA, GDAŃSK
18:00-20:00 W TEATRZE ŻYCIA CODZIENNEGO

Nie tylko aktorzy odgrywają role, a scena nie musi być na deskach teatru. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztacie teatralnym inspirowanym rolami społecznymi. Warsztat poprowadzi aktor Maciej Konopiński. Koszt udziału wynosi 30 zł od osoby. Konieczny wcześniejszy zakup wejściówki w kasach biletowych lub na www.bilety.teatrwybrzeze.pl.

PROMOCJA

Uczestnicy każdego wydarzenia otrzymają kupony zniżkowe upoważniające do zakupu 2 biletów w cenie 30 zł/szt na spektakle z repertuaru teatru. Promocja nie dotyczy spektakli specjalnych, gościnnych, nie łączy się też z innymi promocjami (np. teatralny czwartek).

Autorką plakatu jest Wiktoria Markiewicz, uczennica Technikum nr 2 w Kartuzach. Plakat powstał w ramach praktyk realizowanych w Teatrze Wybrzeże.