Dni Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Dni Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy na Dni Otwarte w Teatrze Wybrzeże. Jutro i pojutrze po raz szósty odkryjemy przed Państwem na co dzień skrywane tajemnice sceny i otworzymy podwoje teatralnych pracowni. Ale to nie wszystko! Dzień później, w najbliższy poniedziałek przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatne warsztaty oświetleniowe. Ze względu na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejsze zapisy pod adresem zapisy@teatrwybrzeze.pl

PROGRAM DNI OTWARTYCH

SCENA KAMERALNA, SOPOT
SOBOTA, 24 MARCA 2012
GODZ. 11.00-17.00

Zwiedzanie Sceny Kameralnej

Zapraszamy Państwa do zwiedzania nowej siedziby Sceny Kameralnej i zapoznania się z jej nowoczesnym wyposażeniem technicznym oraz zapleczem: garderobami i charakteryzatornią. Zwiedzanie będzie się rozpoczynać w foyer o godzinach: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00. Konieczne wcześniejsze zapisy.

Pokaz charakteryzacji teatralnej

Będą Państwo mogli obserwować, jak powstaje charakteryzacja teatralna. W programie m.in. zmiana płci oraz tzw. efekty specjalne (blizny, uszkodzenia ciała). Pokaz odbędzie się w godzinach 11.00-16.00 w foyer. Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów.

Kostiumy teatralne

Zapraszamy do oglądania kostiumów z naszych magazynów, a także do ich przymierzania! I to też między 11.00 a 16.00 w foyer Sceny Kameralnej. Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów.

Spotkanie z Krystyną Łubieńską

O godzinie 16.00 na Scenie Kameralnej odbędzie się spotkanie z Krystyną Łubieńską, znakomitą aktorką Teatru Wybrzeże. Obecnie możemy oglądać ją w BLASZANYM BĘBENKU, OŻENKU oraz w NIE-BOSKIEJ KOMEDII. Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów. Zapraszamy!

DUŻA SCENA, GDAŃSK
NIEDZIELA, 25 MARCA 2012
GODZ. 11.00-18.00

Zwiedzanie sceny i zaplecza

Swe podwoje przed zwiedzającymi otworzą na co dzień niedostępne garderoby, magazyn kostiumów, magazyn rekwizytów, pracownia krawiecka oraz charakteryzatornia. W trakcie zwiedzania zaprezentujemy również w jaki sposób urządzenia sceniczne (maszynownia sceny, światło, dźwięk) wspomagają twórców spektaklu. Zwiedzanie będzie się rozpoczynać w foyer Dużej Sceny o godzinach: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00. Konieczne wcześniejsze zapisy.

Pokaz charakteryzacji teatralnej

Nasza teatralna specjalistka od charakteryzacji, Pani Katarzyna Juchacz zaprezentuje Państwu niesamowitą sztukę transformacji ludzkiej twarzy, m.in. proces postarzania osoby. Pokaz odbędzie się w godzinach 11.00-16.00 w głównym foyer. Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów.

Kostiumy teatralne

Nasze kostiumy teatralne będą atrakcją nie tylko Dni Otwartych na Scenie Kameralnej ale także Dni Otwartych w Gdańsku. Oglądanie a także przymierzanie kostiumów odbędzie się między 11.00 a 16.00 w foyer na I piętrze. Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów.

Spotkanie z artystami Teatru Wybrzeże

O godzinie 16.30 w głównym foyer odbędzie się spotkanie MOJE WYBRZEŻE nawiązujące do wystawy 45 LAT W TYM GMACHU upamiętniającej najważniejsze i najpopularniejsze wydarzenia oraz postaci 45-letniej historii odbudowanego po wojnie teatru na Targu Węglowym. O swojej pracy na gdańskiej scenie opowiedzą dyrektor Teatru Wybrzeże, Adam Orzechowski oraz Halina Słojewska i Ryszard Ronczewski, dwoje aktorów grających w legendarnym ZMIERZCHU DEMONÓW, którego premiera zainaugurowała działalność nowego gmachu. Wstęp wolny bez konieczności wcześniejszych zapisów.

DUŻA SCENA, GDAŃSK
PONIEDZIAŁEK, 26 MARCA 2012
GODZ. 10.30-16.00

Warsztaty oświetleniowe

W godzinach 10.30-16.00 zapraszamy Państwa na Dużą Scenę, na której odbędą się warsztaty oświetleniowe firmy LTT stanowiące świetną okazję do poznania najnowszych rozwiązań technicznych z zakresu szeroko pojętej techniki scenicznej. Warsztaty firmy LTT to także szansa spotkania osób z branży i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Warsztaty poprowadzi Pan Paweł Jarząbek. Konieczne wcześniejsze zapisy.