Dzisiaj ponownie otwieramy Scenę Letnią Teatru Wybrzeże!
Czwarty sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim inaugurujemy polską prapremierą spektaklu SKRZYNK@PANDORY Jane Milmore i Billy'ego van Zandta. Podczas wakacyjnych miesięcy na Scenie Letniej zaprezentujemy również FAZĘ DELTA Radosława Paczochy, GRZEGORZA DYNDAŁĘ Moliera, ALL INCLUSIVE Marka Modzelewskiego oraz prapremierową BABĘ CHANEL Nikołaja Kolady.
Scena Letnia Teatru Wybrzeże to wspólna inicjatywa gdańskiego teatru i Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. W zeszłym roku zaprezentowaliśmy na niej, od końca czerwca do końca sierpnia, pięć tytułów, w tym jedną premierę. Nasze spektakle cieszyły się ogromną frekwencją - obejrzało je ponad siedem tysięcy widzów! Mamy nadzieję, że w tym roku zainteresowanie widzów będzie równie duże.
Scena Letnia Teatru Wybrzeże mieści się w Międzynarodowym Parku Kulturowym Faktoria przy ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.
ZAKTUALIZOWANY REPERTUAR SCENY LETNIEJ
Prapremiera!
Sobota, 14 lipca, godzina 21.00
Jane Milmore i Billy Van Zandt
SKRZYNK@PANDORY
Reżyseria: Adam Orzechowski
Piątek, 20 lipca, godzina 21.00
Radosław Paczocha
FAZA DELTA
Reżyseria: Adam Orzechowski
Sobota, 21 lipca, godzina 21.00
Molier
GRZEGORZ DYNDAŁA
Reżyseria: Martello Frangivetri
Sobota, 28 lipca, godzina 21.00
Marek Modzelewski
ALL INCLUSIVE
Reżyseria: Ewelina Pietrowiak
Sobota, 4 sierpnia, godzina 21.30
Radosław Paczocha
FAZA DELTA
Reżyseria: Adam Orzechowski
Sobota, 11 sierpnia, godzina 20.00
Nikołaj Kolada
BABA CHANEL
Reżyseria: Adam Orzechowski
Sobota, 18 sierpnia, godzina 20.00
Jane Milmore i Billy Van Zandt
SKRZYNK@PANDORY
Reżyseria: Adam Orzechowski
Sobota, 25 sierpnia, godzina 20.00
Nikołaj Kolada
BABA CHANEL
Reżyseria: Adam Orzechowski
W ogrodzie wszystko żyje, a to co żyje, jest w ruchu, bo ruch to życie. Warsztat z Maćko Prusakiem był prawdziwą podróżą przez świat ruchu w naturze. Na Scenie Stara Apteka uczestniczki i uczestnicy warsztatu Choreografia ogrodu odkrywali, jak ruch roślin (i nie tylko) może stać się językiem teatru.
A jeśliby pomyśleć o teatrze jako ogrodzie? Testujemy zazielenianie Teatru Wybrzeże na różne sposoby. Tym razem w ramach „Ogrodu teatralnego” oddajemy scenę słynnemu dramatowi Thomasa Köcka i zapraszamy na czytanie performatywne trzeciej części Trylogii klimatycznej w reżyserii Doroty Androsz.
W lutym zapraszamy na premierę klasycystycznego dramatu "Brytanik" Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery, który nie doczekał się jeszcze realizacji w żadnym z polskich teatrów.