CAFFÈ LATTE na Scenie Malarnia

CAFFÈ LATTE na Scenie Malarnia

Serdecznie zapraszamy na kwietniowe spektakle CAFFÈ LATTE Teatru Dada von Bzdülöw i duetu SzaZa. CAFFÈ LATTE uznano za jedno z najciekawszych przedstawień zrealizowanych w Polsce w 2010 roku. Będą mogli się Państwo o tym przekonać w najbliższą środę i czwartek, 6 i 7 kwietnia o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.

SzaZa uwiodła Teatr Dada. Dada uwiodło SzaZę. Uwiedzeni sobą nawzajem zdecydowali się, by na oczach widzów wypić CAFFÈ LATTE. Bezwstydnie sączyć będą zatem ten zadziwiający napój, który nie jest pobudzającą kawą, ani też zdrowym mlekiem. Ten napój jest zupełnie nieokreślony i niejako zagubiony w czasie kawiarnianego popołudnia. Zatem SzaZa i Dada popijając to coś nieokreślonego, czyli tytułową CAFFÈ LATTE, i nie mając nic ciekawszego do zrobienia, uwodzić się będą po raz drugi, po raz trzeci, po raz czwarty... A że czasy sceniczne pełne są nowej performatywnej estetyki, to i Dada/SzaZa czynić to będzie w kontekście... eksperymentalnego aspektu zabawy, lub też w kontekście zabawowego aspektu eksperymentu. SzaZa i Dada uwodzić się będą na oczach tych, którzy zdecydują się uczestniczyć w zdarzeniu, które nie chce być ani spektaklem inkrustowanym muzyką, ani też koncertem uatrakcyjnionym tanecznymi figurami. CAFFÈ LATTE nie chce być dziełem skończonym. CAFFÈ LATTE chce uwodzić mimo wszelkich konsekwencji spadających prędzej czy później na... uwodzicieli.

„Kawa wypita w towarzystwie Dady i SzaZy to przeżycie godne polecenia nie tylko sympatykom talentu wykonawców. Kolejny etap twórczych poszukiwań Dady jest więc zarówno odważną propozycją stworzenia widowiska z pogranicza tańca, muzyki i performance'u jak i udaną, żywiołową zabawą "pół żartem, pół serio". Każdy znajdzie tu coś dla siebie."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Dialog tancerzy, muzyków, a nawet więcej: fascynacja sobą, uwodzenie się wzajemne, krzyżowe tancerzy i muzyków to jakby korzenie spektaklu, z którego wyrasta pień, rozgałęzia się coraz bardziej, a wszystko na oczach uwodzonej widowni. Dada gada, a zarazem opowiada o gadaniu i zaprzecza temu gadaniu. Tańczy i zaprzecza tańczeniu. Nadaje o pomieszaniu języków przy budowie wieży Babel, a zarazem o błogosławieństwie tego pomieszania."

Tadeusz Skutnik, Dziennik Bałtycki

CAFFÈ LATTE
Teatr Dada von Bzdülöw: Katarzyna Chmielewska i Leszek Bzdyl 
SzaZa: Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki 
Kostiumy: Kasia Piątek 
Światła: Michał Kołodziej

Czas: 1 godzina (bez przerw)

Produkcja: Stowarzyszenie Teatru Dada von Bzdülöw 
Przy wsparciu: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego/Re:wizje, Warszawa 
Podziękowania dla Domu Pracy Twórczej w Burdągu