Premiera DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH

Premiera DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH

Dzisiaj i jutro o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia odbędzie się gdańska premiera DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH Teatru Dada von Bzdülöw. Współproducentem spektaklu jest Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł oraz Teatr Wybrzeże. Zapraszamy!

DUETY NIEISTNIEJĄCE to swoista, rodząca się z nudy "flânerie". Dryfy, spacery, opowieści - zaczynające się stale na nowo i stale siebie wzajemnie przetwarzające; obecne i znikające; zauważane i odrzucane.

„Można by zatem sądzić, iż wszystko, co znika nawet po swym zniknięciu wiedzie jakiś potajemny żywot pośmiertny, wywierając na wszystko, co pozostaje, pewien utajony wpływ. Wszystko bowiem, co znika, przenika do naszego życia w minimalnych dawkach, częstokroć o wiele bardziej dla nas groźnych aniżeli panujące nad nami moce..."
Jean Baudrillard, DLACZEGO WSZYSTKO JESZCZE NIE ZNIKNĘŁO

DUETY NIEISTNIEJĄCE to już 42 premiera Teatru Dada von Bzdülöw. Jednocześnie jest to ledwie drugi "duet" założycieli i liderów artystycznych Dada, w 19-letniej historii zespołu. Po dziewięciu latach od premiery legendarnej już MAGNOLII (2002) nadszedł czas dla "duetu" Chmielewska-Bzdyl na napisanie kolejnego rozdziału...? na replikę...? na recycling...? na wydobycie utajonego...? na zamknięcie lub nowe otwarcie...? DUETY NIEISTNIEJĄCE, wzorem ostatnich produkcji Teatru Dada, chcą być spektaklem "niedomkniętym" i gotowym na ewolucję w ramach każdej kolejnej prezentacji.

Teatr Dada von Bzdülöw
DUETY NIEISTNIEJĄCE
Koncept: Mikołaj Trzaska & Teatr Dada von Bzdülöw
Wykonanie: Katarzyna Chmielewska & Leszek Bzdyl
Muzyka: Mikołaj Trzaska
Kostiumy: Katarzyna Piątek
Wideo: Maciej Salamon
Słowa na wizualizacjach: Grzegorz Kwiatkowski
Reżyseria świateł : Michał Kołodziej

Premiera:
23 września 2011 roku - Teatr Studio, Warszawa - Festiwal Ciało/Umysł
5 i 6 października 2011 roku - Scena Malarnia Teatru Wybrzeże, Gdańsk

Czas: 1 godzina (bez przerw)
Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych

Produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw / Festiwal Ciało/Umysł, Warszawa / Teatr Wybrzeże, Gdańsk