BRONIEWSKI, MARIA STUART i Wybrzeże Sztuki wśród najważniejszych wydarzeń 2014 roku

BRONIEWSKI, MARIA STUART i Wybrzeże Sztuki wśród najważniejszych wydarzeń 2014 roku

Miło nam poinformować, że BRONIEWSKI, MARIA STUART oraz VII edycja Wybrzeża Sztuki znalazły się w teatralnym podsumowaniu najważniejszych wydarzeń mijającego roku stworzonym przez Łukasza Rudzińskiego z portalu Trójmiasto.pl

O BRONIEWSKIM

„Koniec roku szkolnego przyniósł niespodziewanie wydarzenie teatralne czerwca. Był nim spektakl Adama Orzechowskiego BRONIEWSKI, wystawiony na podstawie tekstu Radosława Paczochy w Teatrze Wybrzeże. Orzechowski przybliża wielowymiarową postać poety Władysława Broniewskiego, starając się w możliwy klarowny sposób ukazać zarówno okres wojenno-patriotyczny, pociąg do kieliszka, liczne miłości poety, jak i wewnętrzne rozdarcie artysty balansującego między buńczucznym nonkonformizmem a apatią i biernym podporządkowaniem władzom komunistycznej Polski."

O MARII STUART

„W podsumowaniu września nie można pominąć też premiery Teatru Wybrzeże MARIA STUART, przygotowanej przez Adama Nalepę. Spektakl jest dość skromny inscenizacyjnie, ale świetnie poprowadzony reżysersko. Największe wrażenie robią dwie gwiazdy Teatru Wybrzeże - Dorota Kolak i Katarzyna Figura w głównych rolach, czyli intrygujące zderzenie dwóch aktorskich osobowości."

O VII EDYCJI WYBRZEŻA SZTUKI

„Kolejna odsłona Wybrzeża Sztuki umocniła pozycję tej imprezy jako najciekawszego przeglądu polskiego teatru w Trójmieście. [...] WYCINKA / HOLZFÄLLEN Thomasa Bernharda w reżyserii Krystiana Lupy to jedno z największych teatralnych wydarzeń roku, które niemal od razu po premierze obejrzeć można było w Gdańsku dzięki przeglądowi Wybrzeże Sztuki."