Bezwstydny glamour skrywa czystą grozę

Bezwstydny glamour skrywa czystą grozę

Zapraszamy Państwa do lektury fragmentów recenzji spektaklu ROMEO I JULIA IS NOT DEAD - naszej ostatniej prapremiery w sezonie teatralnym 2022/2023.

„Tworząc alternatywną historię kochanków z Werony, Michał Siegoczyński bezceremonialnie wrzuca ich w podły, zdeprawowany świat i pozbawia niewinności. Łączy w hasztag albo mit popkultury, sprawdzając, co z niego zostało. Fantastycznie grany przez zespół Teatru Wybrzeże ROMEO I JULIA IS NOT DEAD to najbardziej radykalny z jego spektakli. Bezczelnemu, grubymi nićmi szytemu show z oddali patronują Quentin Tarantino i Baz Luhrmann. Bezwstydny glamour skrywa czystą grozę.”

Jacek Wakar, strona autorska www.jacekwakar.pl

„Ważnym narzędziem jest tu pastisz i parodia - Siegoczyński żegluje po zasobach popkultury, przenosząc na scenę fragmenty filmów, teledyski, a nawet memy. Ma wsparcie w znakomitej, rozpędzonej obsadzie, która bez mrugnięcia wchodzi w nawet najbardziej ryzykowne pomysły.”

Przemysław Gulda, cykl Gulda Poleca

„To interesujący spektakl, w którym Michał Siegoczyński, reżyser i scenarzysta, bawi się wraz z widzem motywami szekpirowskiego dramatu. Zabawa ta ma wiele wymiarów i niemal nieustannie jesteśmy tu czymś zaskakiwani.”

Marek Nowak, Informator Pomorza

„Siegoczyński jest mistrzem drobnych, kameralnych myśli rzucanych widzowi do wychwycenia, by pochylił się nad nimi na dłużej. W spektaklu każdy znajdzie coś dla siebie - mamy piękną scenę o miłości ojca do córki, w której błyszczy Grzegorz Gzyl w roli ojca Julii, mamy trochę o rodzinnej lojalności, nieco o relacjach dzieci z rodzicami, zagadnienia z zakresu małżeństwa (przedstawiane przez wielu bohaterów, ale najbardziej poruszające w wykonaniu Doroty Androsz jako matki Julii), a także poczucia własnej wartości czy też istocie religijności. Fundamentalne są też oczywiście rozważania na temat samego dramatu Szekspira.”

Paulina Kabzińska, Dziennik Teatralny Łódź