Zapraszamy Państwa do lektury fragmentów recenzji spektaklu ROMEO I JULIA IS NOT DEAD - naszej ostatniej prapremiery w sezonie teatralnym 2022/2023.
„Tworząc alternatywną historię kochanków z Werony, Michał Siegoczyński bezceremonialnie wrzuca ich w podły, zdeprawowany świat i pozbawia niewinności. Łączy w hasztag albo mit popkultury, sprawdzając, co z niego zostało. Fantastycznie grany przez zespół Teatru Wybrzeże ROMEO I JULIA IS NOT DEAD to najbardziej radykalny z jego spektakli. Bezczelnemu, grubymi nićmi szytemu show z oddali patronują Quentin Tarantinom i Baz Luhrmann. Bezwstydny glamour skrywa czystą grozę.”
Jacek Wakar, strona autorska www.jacekwakar.pl
„To interesujący spektakl, w którym Michał Siegoczyński, reżyser i scenarzysta, bawi się wraz z widzem motywami szekpirowskiego dramatu. Zabawa ta ma wiele wymiarów i niemal nieustannie jesteśmy tu czymś zaskakiwani.”
Marek Nowak, Informator Pomorza
„Siegoczyński jest mistrzem drobnych, kameralnych myśli rzucanych widzowi do wychwycenia, by pochylił się nad nimi na dłużej. W spektaklu każdy znajdzie coś dla siebie - mamy piękną scenę o miłości ojca do córki, w której błyszczy Grzegorz Gzyl w roli ojca Julii, mamy trochę o rodzinnej lojalności, nieco o relacjach dzieci z rodzicami, zagadnienia z zakresu małżeństwa (przedstawiane przez wielu bohaterów, ale najbardziej poruszające w wykonaniu Doroty Androsz jako matki Julii), a także poczucia własnej wartości czy też istocie religijności. Fundamentalne są też oczywiście rozważania na temat samego dramatu Szekspira.”
Paulina Kabzińska, Dziennik Teatralny Łódź
W ogrodzie wszystko żyje, a to co żyje, jest w ruchu, bo ruch to życie. Warsztat z Maćko Prusakiem był prawdziwą podróżą przez świat ruchu w naturze. Na Scenie Stara Apteka uczestniczki i uczestnicy warsztatu Choreografia ogrodu odkrywali, jak ruch roślin (i nie tylko) może stać się językiem teatru.
A jeśliby pomyśleć o teatrze jako ogrodzie? Testujemy zazielenianie Teatru Wybrzeże na różne sposoby. Tym razem w ramach „Ogrodu teatralnego” oddajemy scenę słynnemu dramatowi Thomasa Köcka i zapraszamy na czytanie performatywne trzeciej części Trylogii klimatycznej w reżyserii Doroty Androsz.
W lutym zapraszamy na premierę klasycystycznego dramatu "Brytanik" Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery, który nie doczekał się jeszcze realizacji w żadnym z polskich teatrów.