BAL U ZAWISZY

BAL U ZAWISZY

Premierom ZAWISZY CZARNEGO i BALU MANEKINÓW towarzyszyło otwarcie nowej wystawy we foyer głównym Teatru Wybrzeże. Można tu oglądać plakaty Macieja Hübnera, jednego z najwybitniejszych polskich plakacistów, autora plakatu do BALU MANEKINÓW właśnie.

Wystawa zatytułowana "BAL U ZAWISZY. Opowieści miłosne i kryminalne. Futurystyczne i historyczne. Historie wesołe i smutne w plakatach Macieja Hübnera" prezentuje plakaty filmowe i teatralne tworzone przez artystę w latach 50, 60 i 70. ubiegłego wieku, m.in. do głośnych filmów Bressona, Cayatte'a, Monicellego, Viscontiego.

Maciej Hübner, urodzony w roku 1930, jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - pracowni plakatu prof. Józefa Mroszczaka. Uprawia plakat, grafikę książkową, ilustrację gazetową, wystawiennictwo, malarstwo - również marynistyczne. Ma na swoim koncie wystawy w Londynie, Paryżu, Wiedniu, Rzymie oraz Delhi. Jest laureatem licznych nagród artystycznych.

Dla Teatru Wybrzeże zaprojektował w ostatnim czasie plakaty do spektakli: KOMEDIA OMYŁEK, TAJEMNICZA IRMA VEP i BAL MANEKINÓW.

Wystawę oglądać można codziennie od 12.30 do 17.00, a z ważnymi biletami także przed spektaklem.

Zapraszamy serdecznie!