AWANTURA W CHIOGGI w projekcie KULTURA BEZ BARIER

AWANTURA W CHIOGGI w projekcie KULTURA BEZ BARIER

Zapraszamy na kolejny spektakl w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER. 11 marca o godzinie 16:00 na Scenie Malarnia zaprezentujemy AWANTURĘ W CHIOGGI z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Tłumaczą Beata Baranowska i Beata Pukło.

Dla osób g/Głuchych i Słabosłyszących przewidujemy specjalną pulę biletów.

Rezerwacja miejsc pod adresem mailowym: anna.augustyniak@teatrwybrzeze.pl lub smsem: 502 756 973

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Informacja w Polskim Języku Migowym: PJM-Awantura.mp4

O SPEKTAKLU

Nieprzemijający potencjał tekstu, dynamika akcji, jedna z najlepszych osiemnastowiecznych komedii! Zapraszamy do Chioggi, małego portowego miasteczka, na którego ulicach właśnie rozsiadły się kumoszki. Tkają koronki, czekają na mężów, kochanków i narzeczonych, intrygują i... plotkują. W efekcie rozpętują apokaliptyczną kłótnię. Arcykomedia mistrza Carla Goldoniego kończy się rzecz jasna szczęśliwie. Ale zanim to nastąpi czeka nas pełna rozmachu tytułowa awantura!

„Z obyczajowego obrazka reżyser Paweł Aigner stworzył czarujący i radosny świat pełen namiętności. [...] Na scenie wiele się dzieje poza tekstem, są akrobacje, gonitwy rękoczyny, zagrane z właściwym farsie przerysowaniem, ale i z lekkim dystansem do postaci, a wszystko utrzymane jest w znakomitym tempie. Wielkie brawa dla aktorów. Nie mogę powiedzieć, że ktoś jest lepszy od innych, wszyscy są absolutnie doskonali. [...] AWANTURA W CHIOGGI - współczesne spojrzenie Goldoniego na słynną commedię dell'arte - od wieków bawi publiczność wyrazistymi bohaterami i zabawnym tekstem i tak jest też tym razem.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

Zespół aktorski AWANTURY W CHIOGGI otrzymał Nagrodę zespołową 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Carlo Goldoni
AWANTURA W CHIOGGI
Przekład: Jerzy Jędrzejewicz
Reżyseria: Paweł Aigner
Scenografia: Magdalena Gajewska
Kostiumy: Zofia de Ines
Muzyka: Piotr Klimek
Ruch sceniczny: Karolina Garbacik
Projekt plakatu: Maciej Hübner
Konsultacje z zakresu języka włoskiego: Paulina Eryka Masa
Konsultacje gimnastyczno-akrobatyczne: Leszek Blanik
Trener: Bartosz Czaja
Fizjoterapeuta: Piotr Sawicki

W spektaklu występują: Maciej Konopiński - Padron Toni Koszyk Zwany Ptasznikiem (Antonio), Katarzyna Kaźmierczak - Madonna Pasqua Patelnia, Agata Bykowska - Lucietta Trzepaczka, Jakub Nosiadek - Beppe Samochwał (Giuseppe), Michał Jaros - Padron Fortunato Głowacz, Małgorzata Oracz - Madonna Libera Flądra, Katarzyna Z. Michalska - Orsetta Kluska (Orsolina), Urszula Kobiela - Checca Twarożnica (Francesca), Grzegorz Otrębski - Titta-Nane Dorsz (Giambattista), Marzena Nieczuja Urbańska - Sorella Vicenza, Adam Turczyk - Toffolo Pantofel Gamajda (Cristoforo), Grzegorz Gzyl - Isidoro Świszczypała, Marcin Miodek - Il Comandador, Canocchia, Menola.

Asystent reżysera: Małgorzata Oracz
Inspicjent-sufler: Agnieszka Szczepaniak

Premiera: 7 sierpnia 2021 roku na Scenie Letniej
Czas: 2 godziny 15 minut (bez przerw)

 

FE POWER wersja kolor3