Aktorzy wyróżnieni

Aktorzy wyróżnieni

Z radością informujemy, że Karolina Piechota i Michał Kowalski znaleźli się w 17. edycji "subiektywnego spisu aktorów teatralnych" sporządzonego przez krytyka Jacka Sieradzkiego.

Jacek Sieradzki o Michale Kowalskim: "(...)częściej jednak przełamuje schematy - jak w ZWODNICY Midlletona i Rowleya. Rolę śliskiego mordercy z miłości zaczyna z poziomu karykatury i stopniowo ją uczłowiecza, nasycając po drodze grozą. Coraz lepiej panuje nad warsztatem, a dar scenicznego przekonywania miał zawsze - od czasu, gdy go podglądałem przez judasze w celi zbudowanej w piwnicy teatru, gdzie grał monolog Stasiuka SOLO, rozpoczynając pracę w gdańskim Wybrzeżu."

Jacek Sieradzki o Karolinie Piechocie: "Tytułowa ZWODNICA w gdańskim Wybrzeżu, odświeżenie późnoelżbietańskiego tekstu, jest w znacznym stopniu jej popisem. Temat żeńskiego egoizmu, wynaturzonego, pozarozumowego, skrzywionego w kiczowatym otoczeniu, ukazuje w rozmaitych rejestrach, od siusiumajtkowej nieporadności po wyrafinowane techniki uwodzenia, niezwykle zręcznie zmieniając tonacje i zachowując dystans, charakteryzujący zresztą całe widowisko. Buduje portret nader jadowity: nie z siedemnastowiecznej literatury, lecz z dyskoteki, głupiego kina i piśmideł dla dorastających panienek (...)"

Opublikowano: