TRESOWANE DUSZE

Gabriela Zapolska

TRESOWANE DUSZE to jedna z mniej popularnych sztuk wybitnej dramatopisarki, co nie znaczy, że mniej interesująca, czy mniej drapieżna niż jej najczęściej wystawiane utwory. Tym razem autorka skupia swą uwagę na przenikających się środowiskach dziennikarskim i biznesowym w początkach XX wieku. Te nieczyste gry, gazetowe manipulacje, nieuczciwości obu stron doprowadzające do zaszczucia walczących o prawdę i godność, nie są z pewnością zjawiskami, których wolno nam i dziś nie dostrzegać.

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

 • Premiera: - Scena Malarnia
 • Czas trwania: 1 godzina 30 minut

  Aktualności

  • Zdjęcie artykułu Jubileuszowe TRESOWANE DUSZE

   Jubileuszowe TRESOWANE DUSZE

   Serdecznie zapraszamy na 50. TRESOWANE DUSZE. Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.
   Więcejo "Jubileuszowe TRESOWANE DUSZE"
  • Zdjęcie artykułu Warsztat do spektaklu TRESOWANE DUSZE

   Warsztat do spektaklu TRESOWANE DUSZE

   Serdecznie zapraszamy na warsztat dramaturgiczny do spektaklu TRESOWANE DUSZE, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.
   Więcejo "Warsztat do spektaklu TRESOWANE DUSZE"
  • Zdjęcie artykułu FARAON i MURZYN WARSZAWSKI na finał Konkursu Klasyka Żywa

   FARAON i MURZYN WARSZAWSKI na finał Konkursu Klasyka Żywa

   Już jutro o godzinie 19:00 na Dużej Scenie zaprezentujemy FARAONA, natomiast na Scenie Kameralnej również o godzinie 19.00 MURZYNA WARSZAWSKIEGO - dwa z czterech naszych spektakli, które biorą udział w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej Klasyka Żywa w ramach obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce.
   Więcejo "FARAON i MURZYN WARSZAWSKI na finał Konkursu Klasyka Żywa"
  • Zdjęcie artykułu TRESOWANE DUSZE - po premierze

   TRESOWANE DUSZE - po premierze

   W miniony piątek na Scenie Malarnia odbyłą się premiera TRESOWANYCH DUSZ Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Adama Orzechowskiego. Miło nam poinformować, że przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i części krytyki teatralnej.
   Więcejo "TRESOWANE DUSZE - po premierze"
  • Zdjęcie artykułu Premiera TRESOWANYCH DUSZ

   Premiera TRESOWANYCH DUSZ

   Dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia odbędzie się premiera TRESOWANYCH DUSZ Gabrieli Zapolskiej. Spektakl wyreżyserował Adam Orzechowski, scenografię przygotowała Magdalena Gajewska, zaś muzykę skomponował Marcin Mirowski.
   Więcejo "Premiera TRESOWANYCH DUSZ"
  • Zdjęcie artykułu TRESOWANE DUSZE w Teatrze Wybrzeże

   TRESOWANE DUSZE w Teatrze Wybrzeże

   W Teatrze Wybrzeże trwają próby do TRESOWANYCH DUSZ Gabrieli Zapolskiej. Spektakl reżyseruje Adam Orzechowski, scenografię przygotowuje Magdalena Gajewska. Planowana premiera: 15 maja 2015 roku na Scenie Malarnia.
   Więcejo "TRESOWANE DUSZE w Teatrze Wybrzeże"