SKRZYNK@PANDORY

Billy Van Zandt i Jane Milmore

Czy jedno nieopatrzne kliknięcie może spowodować lawinę wypadków, które doprowadzą do nieodwracalnych zmian w życiu nie jednej, ale pięciu osób? Oczywiście! Trzy kobiety i dwaj mężczyźni w serii błyskotliwych dialogów prowadzonych on-line wprowadzą nas w historie swoich erotycznych przygód i podbojów, chwilowych miłosnych wzlotów i częstszych upadków. SKRZYNK@PANDORY, chociaż w całości oparta na e-mailach, dowodzi, że, wbrew pozorom, prawdziwe życie nie przeniosło się do sieci... I jeśli nawet nie skłoni nas do życia w prawdzie, to może przynajmniej uczyni uważniejszymi w obsłudze własnej skrzynki, gdy już zalęgnie się w niej Pandora ;-)

Adam Orzechowski o spektaklu: „Bawimy się tu ułomnościami, wadami i potknięciami bohaterów. Najczęściej bowiem zainicjowane przez nich na komputerowej klawiaturze działania w rzeczywistym efekcie stają się klęską. Ale nie chcemy tym przedstawieniem nikogo i niczego piętnować. Przeciwnie - SKRZYNK@PANDORY pragnie być przede wszystkim dobrą zabawą, rozrywką na bardzo dobrym poziomie."

Billy Van Zandt i Jane Milmore , okrzyknięci przez media „mistrzami współczesnej farsy" i jej odnowicielami (zerwali z tradycyjnym wielodrzwiowo-kanapowym entourage'em fars klasycznych), to duet autorów, których sztuki atakują czołowe pozycje w rankingu najczęściej wystawianych. Van Zandt i Milmore są laureatami szeregu prestiżowych nagród filmowych i telewizyjnych. Oboje często podejmują się zadań aktorskich w stworzonych według własnych tekstów spektaklach; grali m.in. w premierowym wystawieniu spektaklu SKRZYNK@PANDORY na deskach Triad Theater w Nowym Jorku.

Współproducentem spektaklu jest Gmina Miejska Pruszcz Gdański

 • Polska Premiera: - Scena Letnia
 • Czas trwania: 1 godzina 20 minut (bez przerw)
 • Tylko dla dorosłych

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu Ferie w Teatrze

  Ferie w Teatrze

  W okresie ferii przygotowaliśmy dla naszych młodszych i starszych widzów szereg atrakcji - warsztaty teatralne, zwiedzanie teatru, warsztat dramaturgiczny oraz kolejną odsłonę projektu "Rodzic w Teatrze".
  Więcejo "Ferie w Teatrze"
 • Zdjęcie artykułu Siódmy sezon Sceny Letniej

  Siódmy sezon Sceny Letniej

  Trwa siódmy sezon Sceny Letniej w Pruszczu Gdańskim.
  Więcejo "Siódmy sezon Sceny Letniej"
 • Zdjęcie artykułu SKRZYNK@PANDORY na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim

  SKRZYNK@PANDORY na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim

  Już jutro o godzinie 21.00 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim zaprezentujemy spektakl SKRZYNK@PANDORY Billy'ego van Zandta i Jane Milmore w reżyserii Adama Orzechowskiego. Wstęp wolny. Zapraszamy!
  Więcejo "SKRZYNK@PANDORY na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim"
 • Zdjęcie artykułu Szósty sezon Sceny Letniej

  Szósty sezon Sceny Letniej

  Dzisiaj ponownie otwieramy Scenę Letnią Teatru Wybrzeże!
  Więcejo "Szósty sezon Sceny Letniej"
 • Zdjęcie artykułu Jubileuszowa SKRZYNK@PANDORY

  Jubileuszowa SKRZYNK@PANDORY

  Miło nam poinformować, że już jutro o godzinie 16.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie odbędzie się pięćdziesiąta prezentacja spektaklu SKRZYNK@PANDORY.
  Więcejo "Jubileuszowa SKRZYNK@PANDORY"
 • Zdjęcie artykułu Piąty sezon Sceny Letniej

  Piąty sezon Sceny Letniej

  Dzisiaj ponownie otwieramy Scenę Letnią Teatru Wybrzeże!
  Więcejo "Piąty sezon Sceny Letniej"
 • Zdjęcie artykułu SKRZYNK@PANDORY w 17. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  SKRZYNK@PANDORY w 17. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  Dzisiaj o godzinie 20.30 na Scenie Malarnia odbędzie się 17. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi SKRZYNK@PANDORY. Weźmie w nim udział reżyser Adam Orzechowski oraz zespół aktorski. Dyskusję moderować będzie dramaturg Teatru Wybrzeże, Jakub Roszkowski. Wstęp wolny. Zapraszamy!
  Więcejo "SKRZYNK@PANDORY w 17. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
 • Zdjęcie artykułu Znakomita recenzja spektaklu SKRZYNK@PANDORY

  Znakomita recenzja spektaklu SKRZYNK@PANDORY

  „W teatrze bywa tak, że przeciętny spektakl może wynieść na wyżyny fenomenalnej sztuki sam tekst. Dobry scenariusz to podstawa - potrafi zamaskować niejedno potknięcie artystyczne. W spektaklu SKRZYNK@PANDPORY każda płaszczyzna sztuki broni się sama.
  Więcejo "Znakomita recenzja spektaklu SKRZYNK@PANDORY"
 • Zdjęcie artykułu SKRZYNK@PANDORY na Scenie Letniej i Scenie Malarnia

  SKRZYNK@PANDORY na Scenie Letniej i Scenie Malarnia

  Serdecznie zapraszamy na spektakl SKRZYNK@PANDORY Billy'ego van Zandta i Jane Milmore w reżyserii Adama Orzechowskiego. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w najbliższą sobotę o godzinie 20.00 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim (wstęp wolny) oraz w najbliższy czwartek, piątek i niedzielę o godzinie 20.00 na Scenie Malarnia.
  Więcejo "SKRZYNK@PANDORY na Scenie Letniej i Scenie Malarnia"
 • Zdjęcie artykułu SKRZYNK@PANDORY - po premierze

  SKRZYNK@PANDORY - po premierze

  W minioną sobotę na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim odbyła się polska prapremiera spektaklu SKRZYNK@PANDORY Jane Milmore i Billy'ego van Zandta. Miło nam poinformować, że przedstawienie, które zainaugurowało czwarty sezon Sceny Letniej, spotkało się z ciepłym przyjęciem publiczności oraz części krytyki teatralnej.
  Więcejo "SKRZYNK@PANDORY - po premierze"
 • Zdjęcie artykułu SKRZYNK@PANDORY - prapremiera

  SKRZYNK@PANDORY - prapremiera

  Dzisiaj o godzinie 21.00 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże odbędzie się polska prapremiera spektaklu SKRZYNK@PANDORY Jane Milmore i Billy'ego van Zandta. Sztukę w przekładzie Emilii Miłkowskiej wyreżyserował Adam Orzechowski, scenografię przygotowała Magdalena Gajewska. Prapremiera spektaklu zainauguruje czwarty sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim. Wstęp wolny. Zapraszamy!
  Więcejo "SKRZYNK@PANDORY - prapremiera"
 • Zdjęcie artykułu Czwarty sezon Sceny Letniej

  Czwarty sezon Sceny Letniej

  Dzisiaj ponownie otwieramy Scenę Letnią Teatru Wybrzeże!
  Więcejo "Czwarty sezon Sceny Letniej"
 • Zdjęcie artykułu SKRZYNK@PANDORY na Scenie Letniej

  SKRZYNK@PANDORY na Scenie Letniej

  W Teatrze Wybrzeże trwają próby do spektaklu SKRZYNK@PANDORY Billy'ego van Zandta i Jane Milmore. Sztukę w przekładzie Emilii Miłkowskiej reżyseruje Adam Orzechowski, scenografię przygotowuje Magdalena Gajewska. Planowana prapremiera - 7 lipca na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim.
  Więcejo "SKRZYNK@PANDORY na Scenie Letniej"