RESET

Alma De Groen

 

Opis scenografii i postaci [KLIKNIJ TUTAJ]

Kiedyś były bliskimi koleżankami z uczelni. Potem każda poszła swoją drogą, bliskie niegdyś więzi osłabły. Dziś, po latach, spotykają się by wesprzeć świeżą wdowę, a przy okazji zdać relację ze swoich potyczek z losem i z mężczyznami. Szczególnie tym jednym, który odcisnął piętno na życiu każdej z nich. Co zyskały, co straciły, jak bardzo życie w orbicie drugiego człowieka wpłynęło na ich własny los. Wszystkie zostały obdarzone wolną wolą, moralnością, uczuciami i empatią. Czy z nich skorzystały? Co pozostaje, jeśli całkowicie i wbrew rozsądkowi poświęcasz swoje życie dla kogoś? Cztery fantastyczne kobiety w obliczu utraty sensu życia podejmują ryzykowną grę, ujawniając skrywane dotąd tajemnice narażają się na utratę czegoś więcej niż dotychczasowego status quo. Czy było warto?

Anna Gryszkówna o przedstawieniu: „Uwielbiam opowiadać o kobietach. Są niezbadanym kosmosem. Pełne niespodzianek, nieoczekiwanych przejawów, zagadek a jednocześnie tak bardzo mądre, silne, zmysłowe i piękne. Bohaterki dramatu RESET to kobiety w których przejrzeć się może każda z Nas. Mężczyzna w ich życiu to ktoś wielki, wyjątkowy - w nim może się przejrzeć każdy z Was. Co wynika z takiego spotkania, kiedy czas pierwszych uniesień i fascynacji, motyli w brzuchu i dzikiego seksu mija. Co pozostaje? Badam z jakich przyczyn kobiety są w stanie zapomnieć o sobie i poświęcić się bez reszty dla mężczyzny z którym żyją. Albo odwrotnie, uszanować swój wewnętrzny egoizm i zostać kimś, kto działa bezwzględnie. Z jakiego powodu nauka w dalszym ciągu jest domeną stricte męską? Czy rzeczywiście zdanie „Gdyby nie było mężczyzn, nie byłoby wojen” jest choć odrobinę prawdziwe. Czy w świecie zdominowanym przez postęp, naukę, technikę zostało miejsce dla tak oldschoolowych terminów jak „przyjaźń, wierność, uczciwość”? A w tym wszystkim jeszcze jeden bezwzględny aspekt - czas. Co zostaje, jak nic nie zostaje i trzeba zacząć od nowa. Przed takim zdaniem zostają postawione bohaterki dramatu i każda z nich z niesamowitą determinacją i wiarą próbuje sobie poradzić. Z niezwykłą ciekawością i wielkim szacunkiem przyglądam się tej sile jaką noszą w sobie kobiety, aby móc się odrodzić nawet po największej opresji i katastrofie. Odrodzić się i pójść dalej z wiarą, że świat może być lepszy właśnie dzięki nim.”

 

 • Prapremiera: - Scena Kameralna
 • Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)
  • Przekład: Małgorzata Semil
  • Reżyseria: Anna Gryszkówna
  • Scenografia, kostiumy, światła: Anna Skupień, Katarzyna Szczurowska
  • Asystent kostiumograf: Małgorzata Mech
  • Muzyka: Piotr Łabonarski
  • Asystent reżysera: Anna Kociarz
  • Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko

  Aktualności

  • Zdjęcie artykułu RESET w 67. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

   RESET w 67. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

   Zapraszamy Państwa na 67. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi RESET Almy de Groen w reżyserii Anny Gryszkówny. Weźmie w nim udział zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek ok. godziny 21.15 w Starej Aptece. Wstęp wolny.
   Więcejo "RESET w 67. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
  • Zdjęcie artykułu Zakochani w Teatrze

   Zakochani w Teatrze

   RESET i INTELIGENCI to znakomite propozycje Teatru Wybrzeże na Walentynki.
   Więcejo "Zakochani w Teatrze"
  • Zdjęcie artykułu 50. RESET!

   50. RESET!

   Serdecznie zapraszamy na 50. RESET! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.
   Więcejo "50. RESET!"
  • Zdjęcie artykułu Rodzic w Teatrze

   Rodzic w Teatrze

   Jesteś rodzicem? Chcesz wybrać się do Teatru, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! "Rodzic w Teatrze" zapewni Tobie i Twojemu dziecku niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw na Twoje dziecko czeka szereg gier ruchowych, zadań plastycznych, a nawet mała charakteryzacja...
   Więcejo "Rodzic w Teatrze"
  • Zdjęcie artykułu Sylwester w Teatrze Wybrzeże

   Sylwester w Teatrze Wybrzeże

   Drodzy widzowie, w wieczór sylwestrowy zaprezentujemy trzy znakomite tytuły - DAMY I HUZARY albo Play Fredro na Dużej Scenie, TAJEMNICZĄ IRMĘ VEP na scenie Stara Apteka oraz RESET na Scenie Kameralnej w Sopocie! Po każdym spektaklu zapraszamy Państwa na noworoczny konkurs i lampkę wina.
   Więcejo "Sylwester w Teatrze Wybrzeże"
  • Zdjęcie artykułu KULTURA DOSTĘPNA w Teatrze Wybrzeże

   KULTURA DOSTĘPNA w Teatrze Wybrzeże

   Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. W najbliższą środę, 15 sierpnia o godzinie 19:00 na Scenie Kameralnej w Sopocie zaprezentujemy spektakl RESET.
   Więcejo "KULTURA DOSTĘPNA w Teatrze Wybrzeże"
  • Zdjęcie artykułu Po premierze RESETU

   Po premierze RESETU

   W minioną sobotę na Scenie Kameralnej odbyła się polska prapremiera RESETU Almy De Groen w reżyserii Anny Gryszkówny. Z przyjemnością informujemy, że spektakl spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i części krytyki teatralnej:
   Więcejo "Po premierze RESETU"
  • Zdjęcie artykułu RESET w Teatrze Wybrzeże

   RESET w Teatrze Wybrzeże

   Dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie odbędzie się prapremiera spektaklu RESET Almy De Groen w reżyserii Anny Gryszkówny.
   Więcejo "RESET w Teatrze Wybrzeże"
  • Zdjęcie artykułu MIROSŁAW ADAMCZYK plakaty różne

   MIROSŁAW ADAMCZYK plakaty różne

   Premierom RESETU i ŚWIĘTA WINKELRIDA. REWII NARODOWEJ będzie towarzyszyła wystawa z cyklu Autorzy naszych plakatów
   Więcejo "MIROSŁAW ADAMCZYK plakaty różne"