Kamień

Marius von Mayenburg

Pięć kobiet. Cztery czasy akcji. Trzy rodziny. Jeden dom. Spojrzenie na losy tego przedwojennego budynku z różnych perspektyw, tak narodowościowych, jak i pokoleniowych buduje interesujący i niejednoznaczny obraz permanentnie fałszowanej i manipulowanej historii. Tytułowy kamień staje się jednym z pionków w wieloletniej, pełnej niedomówień i białych plam grze w odkrywanie rodzinnych tajemnic. W potrójnej roli - nagrodzona - Justyna Bartoszewicz.

Adam Nalepa o spektaklu: KAMIEŃ Mayenburga to kryminał, który składa się dopiero w ostatnim momencie i pokazuje, że sprawcy są tak naprawdę ofiarami. To historia, której nie uda się niczego nas nauczyć, to powrót do WIŚNIOWEGO SADU już po jego wyrąbaniu. To NIEMCY reloaded Kruczkowskiego, PULP FICTION do góry nogami. To historia o kłamstwach życia i iluzjach marzeń, o samotności i obcości we własnym domu, o kamiennych drogach i skamieniałych emocjach, o wojnach ludów i walkach generacji.

 • Polska Premiera: - Scena Malarnia
 • Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

  Aktualności

  • Zdjęcie artykułu KAMIEŃ w Kwidzynie

   KAMIEŃ w Kwidzynie

   Jutro o godzinie 18.00 KAMIEŃ Mariusa von Mayenburga w reżyserii Adama Nalepy zostanie zaprezentowany w Kwidzyńskim Centrum Kultury w Kwidzynie. Prezentacja spektaklu odbędzie się w ramach projektu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
   Więcejo "KAMIEŃ w Kwidzynie"
  • Zdjęcie artykułu KAMIEŃ na Scenie Malarnia

   KAMIEŃ na Scenie Malarnia

   Serdecznie zapraszamy na znakomity KAMIEŃ Mariusa von Mayenburga w reżyserii Adama Nalepy. Spektakl zostanie zaprezentowany w najbliższy wtorek i środę o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia. W potrójnej roli - nagrodzona - Justyna Bartoszewicz.
   Więcejo "KAMIEŃ na Scenie Malarnia"
  • Zdjęcie artykułu Świetna frekwencja w Sopocie

   Świetna frekwencja w Sopocie

   Miło nam poinformować, że spektakle grane w nowej siedzibie Sceny Kameralnej cieszą się olbrzymią popularnością. Średnia frekwencja w ciągu ostatnich 4 miesięcy wyniosła ponad 90 procent!
   Więcejo "Świetna frekwencja w Sopocie"
  • Zdjęcie artykułu Teatr za pół ceny

   Teatr za pół ceny

   Szanowni Państwo!
   Więcejo "Teatr za pół ceny"
  • Zdjęcie artykułu Nagrody Teatralne dla artystów Teatru Wybrzeże

   Nagrody Teatralne dla artystów Teatru Wybrzeże

   Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w poniedziałek, 29 marca, o godzinie 15.00 w Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Teatralnych Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Nagród Teatralnych Miasta Gdańska za rok 2009.
   Więcejo "Nagrody Teatralne dla artystów Teatru Wybrzeże"
  • Zdjęcie artykułu Bartoszewicz nominowana

   Bartoszewicz nominowana

   Z radością informujemy, że Justyna Bartoszewicz została nominowana do nagrody Sztorm Roku 2009, za kreację aktorską w spektaklu KAMIEŃ Mariusa von Mayenburga w reżyserii Adama Nalepy.
   Więcejo "Bartoszewicz nominowana"
  • Zdjęcie artykułu Trailer Kamienia

   Trailer Kamienia

   Zapraszamy Państwa do obejrzenia trailera KAMIENIA Mariusa von Mayenburga w reżyserii Adama Nalepy.
   Więcejo "Trailer Kamienia"