Genialna epoka. Szkice z Brunona Schulza

Schulzowska literatura, jak sądził o niej sam autor, może być świetnym lekarstwem na kryzys kultury. Podróże po labiryntach świata zewnętrznego i wewnętrznego, portrety odmieńców, dziwaków, galerników wrażliwości, pełne melancholii, ale i błazeństwa oraz humoru stanowią doskonałą przeciwwagę dla magmy codzienności, dla życia pozbawionego wyższej świadomości. GENIALNA EPOKA pragnie wydobyć z prozy poetyckiej autora SKLEPÓW CYNAMONOWYCH ocalającą i zbawczą moc literatury.

Rudolf Zioło o przedstawieniu: „GENIALNA EPOKA będzie serią kontrmarszów fantazji, improwizacji technikami bezsłownymi i muzycznymi mającymi stanowić przykład ,,twórczej aranżacji egzystencji". Ironia, nieokreśloność, tragi-błazeństwo, panmaskarada, groteska to zestaw gatunków, o które chcielibyśmy się otrzeć."

 • Polska Premiera: - Scena Malarnia
 • Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerw)

  Aktualności

  • Zdjęcie artykułu GENIALNA EPOKA na Scenie Malarnia

   GENIALNA EPOKA na Scenie Malarnia

   Serdecznie zapraszamy na GENIALNĄ EPOKĘ. SZKICE Z BRUNONA SCHULZA w reżyserii Rudolfa Zioło. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę o godzinie 18.00 na Scenie Malarnia.
   Więcejo "GENIALNA EPOKA na Scenie Malarnia"
  • Zdjęcie artykułu Promocja dla Seniorów

   Promocja dla Seniorów

   Miło nam poinformować, że Teatr Wybrzeże włączył się do akcji "60+ Kultura", organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
   Więcejo "Promocja dla Seniorów"
  • Zdjęcie artykułu Relacja z 14. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

   Relacja z 14. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

   W miniony wtorek na Scenie Malarnia odbyło się 14. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego poświęcone GENIALNEJ EPOCE. SZKICOM Z BRUNONA SCHULZA w reżyserii Rudolfa Zioły. Uczestniczył w nim zespół aktorski. Dyskusję pomiędzy artystami a publicznością moderował dramaturg Teatru Wybrzeże, Jakub Roszkowski.
   Więcejo "Relacja z 14. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego"
  • Zdjęcie artykułu GENIALNA EPOKA w 14. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

   GENIALNA EPOKA w 14. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

   Dzisiaj o godzinie 21.00 na Scenie Malarnia odbędzie się 14. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony GENIALNEJ EPOCE. SZKICOM Z BRUNONA SCHULZA. Weźmie w nim udział zespół aktorski. Dyskusję moderować będzie dramaturg Teatru Wybrzeże, Jakub Roszkowski. Wstęp wolny. Zapraszamy!
   Więcejo "GENIALNA EPOKA w 14. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
  • Zdjęcie artykułu Po prapremierze GENIALNEJ EPOKI

   Po prapremierze GENIALNEJ EPOKI

   W minioną niedzielę na Scenie Malarnia odbyła się prapremiera GENIALNEJ EPOKI. SZKICÓW Z BRUNONA SCHULZA. Przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności, która nagrodziła je wielominutowymi owacjami. Już teraz zapraszamy Państwa na kolejne spektakle, które odbędą się 3, 24, 25 i 26 kwietnia. Zapraszamy również do obejrzenia naszej galerii zdjęć.
   Więcejo "Po prapremierze GENIALNEJ EPOKI"
  • Zdjęcie artykułu Prapremiera GENIALNEJ EPOKI

   Prapremiera GENIALNEJ EPOKI

   Dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia odbędzie się prapremiera GENIALNEJ EPOKI. SZKICÓW Z BRUNONA SCHULZA. Reżyserem spektaklu jest Rudolf Zioło, scenografię przygotował Andrzej Witkowski. Kolejne spektakle odbędą się 2, 3, 24, 25 i 26 kwietnia. Zapraszamy!
   Więcejo "Prapremiera GENIALNEJ EPOKI"
  • Zdjęcie artykułu GENIALNA EPOKA w Teatrze Wybrzeże

   GENIALNA EPOKA w Teatrze Wybrzeże

   W Teatrze Wybrzeże trwają próby do GENIALNEJ EPOKI. SZKICÓW Z BRUNONA SCHULZA. Reżyseruje Rudolf Zioło, scenografię przygotowuje Andrzej Witkowski. Planowana prapremiera - 1 kwietnia 2012 roku na Scenie Malarnia.
   Więcejo "GENIALNA EPOKA w Teatrze Wybrzeże"