DUETY NIEISTNIEJĄCE

koncept:
DUETY NIEISTNIEJĄCE to swoista, rodząca się z nudy "flânerie". Dryfy, spacery, opowieści - zaczynające się stale na nowo i stale siebie wzajemnie przetwarzające; obecne i znikające; zauważane i odrzucane.

nadbudowa:
„Można by zatem sądzić, iż wszystko, co znika nawet po swym zniknięciu wiedzie jakiś potajemny żywot pośmiertny, wywierając na wszystko, co pozostaje, pewien utajony wpływ. Wszystko bowiem, co znika, przenika do naszego życia w minimalnych dawkach, częstokroć o wiele bardziej dla nas groźnych aniżeli panujące nad nami moce..."
Jean Baudrillard, DLACZEGO WSZYSTKO JESZCZE NIE ZNIKNĘŁO

historia:
DUETY NIEISTNIEJĄCE - 42 premiera Teatru Dada von Bzdülöw - to ledwie drugi "duet" założycieli i liderów artystycznych Teatru. Po dziewięciu latach od premiery legendarnej już MAGNOLII (2002) nadszedł czas dla "duetu" Chmielewska-Bzdyl na napisanie kolejnego rozdziału... na replikę...? na recycling...? na wydobycie utajonego...? na zamknięcie lub nowe otwarcie...? DUETY NIEISTNIEJĄCE, wzorem ostatnich produkcji Teatru Dada, chcą być spektaklem "niedomkniętym" i gotowym na ewolucję w ramach każdej kolejnej prezentacji.

ironia:
mieszkamy na wsi od chwili rozpadu
orkiestry narodowej
gramy dla kur i gęsi
i żab w stawie
(G.K.)

Produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw / Festiwal Ciało/Umysł, Warszawa / Teatr Wybrzeże, Gdańsk

 • Premiera:
 • Czas trwania: 1 godzina (bez przerw)
 • Tylko dla dorosłych
 • Koncept: Mikołaj Trzaska
 • Koncept: Teatr Dada von Bzdülöw
 • Muzyka: Mikołaj Trzaska
 • Kostiumy: Katarzyna Piątek
 • Wideo: Maciej Salamon
 • Słowa na wizualizacjach: Grzegorz Kwiatkowski
 • Reżyseria świateł: Michał Kołodziej

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu DUETY NIEISTNIEJĄCE w Rumunii

  DUETY NIEISTNIEJĄCE w Rumunii

  Miło nam poinformować, że DUETY NIEISTNIEJĄCE Teatru Dada von Bzdülöw współprodukowane przez Teatr Wybrzeże wezmą udział w Międzynarodowym Biennale Teatralnym REFLEX3 w Sfântu Gheorghe w Rumunii. Prezentacja spektaklu odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę o godzinie 20:00 na scenie Studioul Nou w Teatrze Tamási Áron.
  Więcejo "DUETY NIEISTNIEJĄCE w Rumunii"
 • Zdjęcie artykułu DUETY NIEISTNIEJĄCE na Scenie Malarnia

  DUETY NIEISTNIEJĄCE na Scenie Malarnia

  Zapraszamy Państwa na DUETY NIEISTNIEJĄCE Teatru Dada von Bzdülöw współprodukowane przez Teatr Wybrzeże. Spektakl zostanie zaprezentowany w niedzielę i poniedziałek, 3 i 4 marca o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia. Ale to nie wszystko! W poniedziałek, 4 marca po prezentacji spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami.
  Więcejo "DUETY NIEISTNIEJĄCE na Scenie Malarnia"
 • Zdjęcie artykułu DUETY NIEISTNIEJĄCE w Korei Południowej

  DUETY NIEISTNIEJĄCE w Korei Południowej

  Miło nam poinformować, że DUETY NIEISTNIEJĄCE współprodukowane przez Teatr Wybrzeże zostaną dwukrotnie zaprezentowane w Korei Południowej - 9 października w Seulu na scenie Seoul Arts Center w ramach festiwalu SIDance oraz 12 października w Busan na scenie Teatru SHIN podczas Busan Dance Market.
  Więcejo "DUETY NIEISTNIEJĄCE w Korei Południowej"
 • Zdjęcie artykułu DUETY NIEISTNIEJĄCE w Pekinie

  DUETY NIEISTNIEJĄCE w Pekinie

  Z przyjemnością informujemy, że DUETY NIEISTNIEJĄCE Teatru Dada von Bzdülöw współprodukowane przez Teatr Wybrzeże goszczą w Pekinie na Beijing Fringe Festival. Przedstawianie jest prezentowane trzykrotnie - 17, 18 i 19 września o godzinie 19.30 na deskach Teatru TNT.
  Więcejo "DUETY NIEISTNIEJĄCE w Pekinie"
 • Zdjęcie artykułu Zakończyła się V edycja Wybrzeża Sztuki

  Zakończyła się V edycja Wybrzeża Sztuki

  Wczoraj zakończyła się V edycja Wybrzeża Sztuki, podczas której zaprezentowaliśmy sześć znakomitych spektakli: STOLIK grupy Karbido, W IMIĘ JAKUBA S. Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki, TRYLOGIĘ w reżyserii Jana Klaty, DUETY NIEISTNIEJĄCE Teatru Dada von Bzdülöw, CIAŁA OBCE w reżyserii Kuby Kowalskiego oraz mistrzowskie TANGO w reżyserii Jerzego Jarockiego.
  Więcejo "Zakończyła się V edycja Wybrzeża Sztuki"
 • Zdjęcie artykułu Finał Wybrzeża Sztuki

  Finał Wybrzeża Sztuki

  V edycja Wybrzeża Sztuki zbliża się ku końcowi. Za nami prezentacja STOLIKA grupy Karbido, W IMIĘ JAKUBA S. Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki, TRYLOGII w reżyserii Jana Klaty, DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH Teatru Dada von Bzdülöw, CIAŁ OBCYCH w reżyserii Kuby Kowalskiego i pierwszego pokazu TANGA.
  Więcejo "Finał Wybrzeża Sztuki"
 • Zdjęcie artykułu Trailer DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH

  Trailer DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia trailera DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH Teatru Dada von Bzdülöw. Realizacja: Michał Popczyk.
  Więcejo "Trailer DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH"
 • Zdjęcie artykułu DUETY NIEISTNIEJĄCE na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych

  DUETY NIEISTNIEJĄCE na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych

  Miło nam poinformować, że DUETY NIEISTNIEJĄCE Teatru Dada von Bzdülöw współprodukowane przez Teatr Wybrzeże wezmą udział w Łódzkich Spotkaniach Teatralnych. Przedstawienie zostanie zaprezentowane jutro o godzinie 17.00 na Scenie Kameralnej Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.
  Więcejo "DUETY NIEISTNIEJĄCE na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych"
 • Zdjęcie artykułu Kolejna recenzja DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH

  Kolejna recenzja DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH

  „O artystycznych koncepcjach Teatru Dada von Bzdülow trudno mówić, nie uciekając się do werbalnego banału. Niemalże każdorazowo budzi zachwyt, a przecież to takie nieprecyzyjne, mało mówiące słowo. Tym razem mocą DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH taneczna jednia - Chmielewska i Bzdyl wywołała swoisty paraliż emocjonalny wśród zebranej publiczności.
  Więcejo "Kolejna recenzja DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH"
 • Zdjęcie artykułu Po premierze DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH

  Po premierze DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH

  W minioną środę i czwartek na Scenie Malarnia odbyła się premiera DUETÓW NIESTNIEJĄCYCH Teatru Dada von Bzdülöw. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z fragmentami recenzji spektaklu.
  Więcejo "Po premierze DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH"
 • Zdjęcie artykułu Premiera DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH

  Premiera DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH

  Dzisiaj i jutro o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia odbędzie się gdańska premiera DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH Teatru Dada von Bzdülöw. Współproducentem spektaklu jest Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł oraz Teatr Wybrzeże. Zapraszamy!
  Więcejo "Premiera DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH"
 • Zdjęcie artykułu Przed premierą DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH - wywiad z Leszkiem Bzdylem

  Przed premierą DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH - wywiad z Leszkiem Bzdylem

  Zapraszamy Państwa do lektury wywiadu z Leszkiem Bzdylem z Teatru Dada von Bzdülöw. Wywiad przeprowadziła Gabriela Pewińska z Dziennika Bałtyckiego.
  Więcejo "Przed premierą DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH - wywiad z Leszkiem Bzdylem"
 • Zdjęcie artykułu DUETY NIEISTNIEJĄCE w Teatrze Wybrzeże

  DUETY NIEISTNIEJĄCE w Teatrze Wybrzeże

  W Teatrze Wybrzeże trwają próby do DUETÓW NIEISTNIEJĄCYCH Teatru Dada von Bzdülöw i Mikołaja Trzaski. Premiera spektaklu odbędzie się 23 września w warszawskim Teatrze Studio i 5 oraz 6 października na Scenie Malarnia Teatru Wybrzeże. Współproducentem spektaklu jest Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł oraz Teatr Wybrzeże. Zapraszamy!
  Więcejo "DUETY NIEISTNIEJĄCE w Teatrze Wybrzeże"