Czerwona trawa

Boris Vian

CZERWONA TRAWA, to świat pogmatwanych damsko-męskich relacji, zmysłowych kolorów i smaków, przesycony surrealistycznym nastrojem - głęboko refleksyjny, choć ani na moment nie wpadający w patos. To słodko-gorzka sztuka, która nie chce być traktowana ze śmiertelną powagą.

Katarzyna Chmielewska o spektaklu: Po przeczytaniu jakiejkolwiek książki Borisa Viana rzeczywistość nie jest już taka sama. Jego surrealistyczna wizja jest tak pociągająca i otwierająca, że chciałoby się w niej przebywać i trwać, pomimo goryczy i bliżej nieokreślonego smutku. Być jak pies Senator, któremu do pełni szczęścia brakuje tylko Łapiti, albo jak Lil która posiada dwa specjalnie tresowane chrabąszcze do robienia manicure, albo tańczyć hit Diuka Ellingtona pt. PRZELEĆ MNIE.

Leszek Bzdyl o spektaklu: 1 - to książka mojego życia (przeczytałem ją po raz pierwszy mając 22 lata i jakoś utożsamiłem się z Wolfem, co wpłynęło zapewne na mój stosunek do świata przez kolejne 22 lata) 2 - jak się coś zbyt mocno kocha, to się ślepnie i traci dystans 3 - my tańczymy a nie mówimy, a przecież cały urok Viana w języku, więc musimy znaleźć podobny urok w ruchu 4 - z tego co powyżej musimy zacząć z Vianem, a potem przed nim czmychnąć, by zrobić autonomiczne, spełniające się samo w sobie przedstawienie.

 • Polska Premiera: - Scena Malarnia
 • Czas trwania: 1 godzina 10 minut (bez przerw)

  Aktualności

  • Zdjęcie artykułu CZERWONA TRAWA na Festiwalu Klopsztanga

   CZERWONA TRAWA na Festiwalu Klopsztanga

   Z przyjemnością informujemy, że CZERWONA TRAWA Teatru Dada von Bzdülöw współprodukowana przez Teatr Wybrzeże bierze udział w Polsko-Niemieckim Festiwalu Klopsztanga. Spektakl zostanie zaprezentowany dwukrotnie: 1 czerwca w Dortmundzie oraz 2 czerwca w Düsseldorfie. Zapraszamy!
   Więcejo "CZERWONA TRAWA na Festiwalu Klopsztanga"
  • Zdjęcie artykułu CZERWONA TRAWA w Sopocie

   CZERWONA TRAWA w Sopocie

   Zapraszamy Państwa na CZERWONĄ TRAWĘ Teatru Dada von Bzdülöw. Spektakl zostanie zaprezentowany jutro i pojutrze o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.
   Więcejo "CZERWONA TRAWA w Sopocie"
  • Zdjęcie artykułu CZERWONA TRAWA na Festiwalu Teatrów Tańca

   CZERWONA TRAWA na Festiwalu Teatrów Tańca

   Miło nam poinformować, że spektakl CZERWONA TRAWA Teatru Dada von Bzdülöw współprodukowany przez Teatr Wybrzeże weźmie udział w 1. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Spektakl zostanie zaprezentowany w najbliższy wtorek, 11 października o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie.
   Więcejo "CZERWONA TRAWA na Festiwalu Teatrów Tańca"
  • Zdjęcie artykułu Historia Teatru Dada

   Historia Teatru Dada

   W piątek, 17 grudnia na Dużej Scenie odbędzie się światowa prapremiera spektaklu LE SACRE Teatru Dada von Bzdülöw, którego współproducentem jest Teatr Wybrzeże. LE SACRE to 40 tytuł Teatru Dada, zrealizowany specjalnie na osiemnastolecie działalności. Zapraszamy do przeczytania artykułu opisującego dotychczasową historię Teatru.
   Więcejo "Historia Teatru Dada"
  • Zdjęcie artykułu CZERWONA TRAWA Borisa Viana na Malarni

   CZERWONA TRAWA Borisa Viana na Malarni

   Po dłuższej nieobecności wraca na Scenę Malarnia CZERWONA TRAWA Teatru Dada von Bzdülöw. Ten znakomity spektakl taneczny zrealizowany został w koprodukcji z Teatrem Wybrzeże. Na jedyne tej jesieni, dwa przedstawienia CZERWONEJ TRAWY zapraszamy we wtorek i środę, 5 i 6 października o godzinie 19.00.
   Więcejo "CZERWONA TRAWA Borisa Viana na Malarni"
  • Zdjęcie artykułu Artyści Teatru Wybrzeże wśród najlepszych

   Artyści Teatru Wybrzeże wśród najlepszych

   Z radością informujemy, że Teatr Wybrzeże został doceniony w dorocznej ankiecie miesięcznika Teatr „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2009/2010”, w której najważniejsi polscy krytycy teatralni podsumowują miniony sezon.
   Więcejo "Artyści Teatru Wybrzeże wśród najlepszych"