ZWYCZAJNE SZALEŃSTWA – pożegnanie z tytułem

ZWYCZAJNE SZALEŃSTWA – pożegnanie z tytułem

W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 na Dużej Scenie odbędzie się ostatnia prezentacja jednego z największych wybrzeżowych hitów - znakomitych ZWYCZAJNYCH SZALEŃSTW!

Premiera ZWYCZAJNYCH SZALEŃSTWA Petra Zelenki w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego odbyła się 28 czerwca 2003 roku na Scenie Kameralnej w Sopocie. Przedstawienie spotkało się ze znakomitym przyjęciem krytyki teatralnej i od dnia premiery cieszyło się ogromnym powodzeniem wśród naszej widowni.

O SPEKTAKLU

ZWYCZAJNE SZALEŃSTWA to historia Piotra, który pragnąc odzyskać ukochaną decyduje się na przeprowadzenie zakończonych ostatecznie absolutną klęską indiańskich rytuałów. To również opowieść o Musze, który obdarza uczuciem sprzęty gospodarstwa domowego, sąsiadce Piotra, Alicji, odczuwającej satysfakcję seksualną jedynie w obecności osób trzecich oraz o innych, nie mniej interesujących bohaterach. Jak podkreśla reżyser spektaklu, Krzysztof Rekowski, to historie ludzi szalonych, ale takim rodzajem szaleństwa, z którym stykamy się na co dzień i któremu trudno się dziwić. Wręcz przeciwnie. Z którego możemy się pośmiać.

„Należy pójść na tę mądrą sztukę. Dodam tylko, że aktorzy zagrali koncertowo, reżyser Krzysztof Rekowski jest utalentowany, a scenografia Macieja Cieślaka odjazdowa."

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

Petr Zelenka
ZWYCZAJNE SZALEŃSTWA
Przekład: Krystyna Krauze
Reżyseria: Krzysztof Rekowski
Scenografia: Maciej Chojnacki
Kostiumy: Krzysztof Ostrowski
Muzyka: Maciej Cieślak
Ruch sceniczny: Katarzyna Chmielewska

Występują: Dorota Androsz, Magdalena Boć, Justyna Bartoszewicz, Małgorzata Brajner, Monika Chomicka-Szymaniak, Katarzyna Chmielewska, Michał Kowalski, Dorota Kolak, Mirosław Krawczyk, Piotr Łukawski, Małgorzata Oracz, Cezary Rybiński, Florian Staniewski, Dariusz Szymaniak, Maciej Szemiel.

Premiera: 28 czerwca 2003 roku na Scenie Kameralnej
Czas: 2 godziny 35 minut (jedna przerwa)