Zmarł Tadeusz Borowski

Zmarł Tadeusz Borowski

Ze smutkiem informujemy, że zmarł Tadeusz Borowski, aktor teatralny i filmowy, który w latach 1963-1966 należał do zespołu Teatru Wybrzeże.

Tadeusz Borowski urodził się 9 lipca 1941 w Warszawie. W 1963 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i w tym samym roku zadebiutował na deskach Teatru Wybrzeże rolą Ździebełka w SKĄPCU Moliera w reżyserii Kazimierza Brauna. Na gdańskiej scenie zagrał m.in. Wengierowicza w PŁATONOWIE Czechowa, Nicka w KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? Albee'go, Schweizerkasa w MATKCE COURAGE I JEJ DZIECIACH Brechta w reżyserii Jerzego Golińskiego i Zenona Isauryjczyka w ROMULUSIE WIELKIM DÜRRENMATTA w reżyserii Piotra Paradowskiego.

W kolejnych latach występował w Teatrze Narodowym w Warszawie (1966-1969 i 1970-1972), Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie (1969-1970) i Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie (od 1972 roku).

Tadeusz Borowski znany był również ze swoich ról filmowych. Zagrał m.in. w BANDZIE, ZARAZIE, WIELKIEJ MAJÓWKCE i w filmie CHOPIN. PRAGNIENIE MIŁOŚCI.

Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Krzyżem Zasługi.