Teatr Wybrzeże logo
Teatr Wybrzeże logo
  • Festiwal
  • Spektakle
  • Aktualności
  • Zespół
  • Kontakt
  • O Teatrze
  • Festiwal
  • Repertuar
  • Aktualności
  • Zespół
  • O Teatrze
  • Kontakt

NEWSLETTER


ORGANIZATORZY
Logo - Teatr Wybrzeże
Logo - Ministerstwo
Logo - Sopot
Logo - EU
Logo - Pruszcz Gdański
Logo - 20 lat Polski w UE
MECENAS TEATRU
Logo - Ziaja
PATRONAT MEDIALNY
Logo - RMF CLASSIC
Logo - trojmiasto.pl
Logo - RADIO GDAŃSK
BiletyDla mediówDostępnośćInwestycjeKontaktO teatrzePolityka prywatnościProjektyStrefa doświadczeń
Teatr OnlineSpektakle archiwalneWydarzenia archiwalneWynajemKomunikacjaRegulaminFAQHistoria
Bilety online
Rezerwacje
Spacer wirtualny
facebook logo
twitter logo
instagram logo
Youtube logo
Teatr Wybrzeże ul. Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk, tel: 058 301 7021 NIP: 5830007614
© 2023 Teatr WybrzeżebipRealizacjaMapa strony

Żegnamy profesora Zbigniewa Majchrowskiego

Żegnamy profesora Zbigniewa Majchrowskiego
Fot. Renata Dąbrowska

Z ogromnym smutkiem żegnamy profesora Zbigniewa Majchrowskiego - historyka literatury, teatrologa, ucznia i  intelektualnego spadkobiercę Marii Janion. Był nie tylko jednym z najważniejszych przedstawicieli trójmiejskiego środowiska naukowego, ale również postacią opiniotwórczą na skalę ogólnopolską. Dla nas pozostanie rzetelnym, błyskotliwym i inteligentnym krytykiem teatralnym, wiernym widzem Teatru Wybrzeże, dla niektórych pracowników także wymagającym i jednocześnie inspirującym nauczycielem. Dużą wagę przywiązywał do odpowiedzialności za słowo, którym się dzisiaj tak często szafuje. Jednocześnie był bardzo otwarty na to, co przynosi współczesność- na deskach teatru i na scenie życia codziennego.

W naszym teatrze zawsze siadał w pierwszym rzędzie - będzie nam Jego obecności brakować.

Składamy wyrazy współczucia żonie, córkom, bliskim, współpracownikom i studentom Uniwersytetu Gdańskiego.

Na zdjęciu profesor Zbigniew Majchrowski w czasie promocji książki "Dobry adres. Dramaty Władysława Zawistowskiego". Scena Stara Apteka, Gdańsk, 15 grudnia 2022.

Opublikowano: 21.12.2023

Zobacz więcej

Zmiana terminy premiery  „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”28.04.2026

Zmiana terminy premiery „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”

Z powodów technicznych termin premiery „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia" uległ zmianie. Premiera odbędzie się 10 maja. Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

Rodzice w teatrze27.04.2026

Rodzice w teatrze

Chcecie wybrać się do teatru, ale nie macie z kim zostawić dzieci? Mamy rozwiązanie!

ODWOŁANY POTOP 24-26 KWIETNIA24.04.2026

ODWOŁANY POTOP 24-26 KWIETNIA

Z powodu choroby osoby z obsady jesteśmy zmuszeni odwołać pokazy „Potopu” zaplanowane na 24-26 kwietnia.