Zakochani w Teatrze

Zakochani w Teatrze

RANDKA Z FEMINISTĄ i BABA CHANEL - to znakomite propozycje Teatru Wybrzeże na Walentynki. Po każdym spektaklu zapraszamy Państwa na lampkę wina i słodki upominek.

Bilety na RANDKĘ Z FEMINISTĄ i BABĘ CHANEL w cenie 100 zł normalny, 90 zł ulgowy.

środa, 14 lutego, godzina 19.00, Scena Malarnia
Samantha Ellis
RANDKA Z FEMINISTĄ
Reżyseria: Michał Derlatka

RANDKA Z FEMINISTĄ to przewrotna komedia romantyczna, w której dwoje aktorów wciela się jednocześnie w zakochaną parę tuż przed ślubem, byłych kochanków i niechętnych małżeństwu rodziców. Zmieniając wcielenia jak rękawiczki aktorzy dokonują wiwisekcji na emocjach bohaterów a zarazem opowiadają historię relacji zdawać by się mogło niemożliwej: przecież Ona lubi złych mężczyzn, a On jest feministą... Przezwyciężyć wszystkie przeszkody może jedynie, jak to w komediach romantycznych bywa, miłość, miłość, miłość.

„To solidna dawka zabawy materią teatru i humoru, który wywoła uśmiech nawet na twarzach największych malkontentów.”
Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

W spektaklu występują: Joanna Kreft-Baka (Kate, Morag, Carina) i Krzysztof Matuszewski (Steve, Joe, Ross)

Prapremiera II obsady: 22 lipca na Scenie Letniej

Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

środa, 14 lutego, godzina 19.00, Scena Kameralna
Nikołaj Kolada
BABA CHANEL
Reżyseria: Adam Orzechowski

Przed chwilą w Domu Kultury Stowarzyszenia Głuchoniemych triumfalnie zakończył się jubileuszowy koncert zespołu pieśni Olśnienie. Teraz, na zapleczu, przy stole zastawionym buraczkami w sosie winegret, marynowanymi ale niekoniecznie jadalnymi grzybkami, nieznanego pochodzenia alkoholem pięć solistek przystępuje do fetowania i wspominania dziesięcioletniego, jak sądzą, pasma sukcesów. I snucia planów na kolejne dekady. Nic to, że dawno już przekroczyły wiek emerytalny. Radosny nastrój mąci uwielbiany dotąd szef zespołu i akompaniator. Pragnie wprowadzić do Olśnienia, w główne światła tytułową Babę Chanel, świeżo upieczoną emerytkę, dotychczasowe solistki przesuwając pod horyzont, „daleko, kędy koczują mgły". One jednak nie zamierzają się poddać bez walki!

„BABA CHANEL to przedstawienie komiczne, ale też wzruszające i prawdziwie mądre. Nieczęsto udaje się w teatrze połączyć te trzy rzeczy w jednym spektaklu."
Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

W roli Baby Chanel występuje Ewa Jendrzejewska, w roli menadżera Maciej Konopiński a w wiekowe chórzystki wcielają się: Krzysztof Gordon, Jerzy Gorzko, Mirosław Krawczyk, Zbigniew Olszewski oraz Cezary Rybiński.

Prapremiera: 10 sierpnia 2012 roku na Dużej Scenie

Czas: 1 godzina 40 minut (bez przerw)