ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ w Indiach

ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ w Indiach

Miło nam poinformować, że spektakl ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ Teatru Dada von Bzdülöw współprodukowany przez Teatr Wybrzeże zostanie zaprezentowany trzykrotnie w Indiach.

Przedstawienie zostanie zagrane w środę, 4 lutego w Nowym Delhi oraz w piątek, 6 lutego w Agartali w ramach Festiwalu Bharat Rang Mahotsav. Spektakl zostanie zaprezentowany również w czwartek, 12 lutego w Mumbaju w ramach Ghoda Arts Festival.

O SPEKTAKLU

Jest rok 2044. Janina, Jan i Janka przystępują do realizacji eksperymentalnego dokumentu. W jednej z sal dobrze utrzymanego skansenu teatralnego, korzystając z zamierzchłych technologii (MacBookPro, rzutnik multimedialny, etc.), kostiumów (Milan Fashion Week 2013) oraz emocji (kino, taniec, teatr z początku XXI wieku), Janina, Jan i Janka próbują odegrać COŚ, co było tym CZYMŚ. Filozoficznym wsparciem i inspiracją do przeprowadzenia dokumentalnego eksperymentu jest filozofia Powrotu i Akceptacji Wilhelma Guido.

„Teatr Dada von Bzdülöw to marka sama w sobie. Trudno znaleźć podobną grupę w Polsce. Symboliczną, 44 premierę tej formacji, potraktować można jako eksperyment, zabawę konwencją i - przede wszystkim - finezyjny, naprawdę udany spektakl."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

Teatr Dada von Bzdülöw
ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ
Reżyseria, choreografia, wykonanie:
Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Leszek Bzdyl
Wystrój wnętrza: Michał Kołodziej
Archeolożka kostiumograficzna: Magda Bem
Wsparcie multimedialne: Maciej Salamon
Muzyka: iTunes oraz Adam Witkowski
Fotosy: Michał Andrysiak

Premiera: 9 maja 2013 roku na Scenie Malarnia
Czas: 1 godzina (bez przerw)

Produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw / Teatr Wybrzeże

Przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańsk

Podziękowania dla Domu Pracy Twórczej - Burdąg oraz Zatoki Sztuki w Sopocie.