
Owacja dla spektaklu tak długa, że kurtynę podnoszono aż szesnaście razy? Spektakl w reżyserii Tadeusza Minca, z zachwycającą scenografią Mariana Kołodzieja inspirowaną „Sądem Ostatecznym” Memlinga, był wielkim wydarzeniem na skalę ogólnopolską. O Tragedii o bogaczu i Łazarzu, której premiera odbyła sie 7 września 1968 roku możecie posłuchać w najnowszym odcinku Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE.
Zapraszamy do oglądania.

Podczas prób do spektaklu Sprawa Davida Frankfurtera pierwszy etap stanowiły improwizacje aktorskie. O tym jak przebiegały opowiadają Marzena Nieczuja Urbańska i Kuba Dyniewicz. Zaglądamy także na Scenę Malarnia, gdzie powstaje scenografia zaprojektowana przez Joannę Załęską.

Pogodnej Wielkiej Nocy i wiosennego ciepła życzy zespół Teatru Wybrzeże.

Na Scenie Malarnia trwają intensywne przygotowania do premiery SPRAWA DAVIDA FRANKFURTERA. Scenografię przygotowała Joanna Załęska z asystentką Marleną Kosztyłą. Plastyczki: Julia Moczulska i Anna Murawska malowały obrazy, które stworzą przestrzeń spektaklu.