„Anioły Ameryki” po raz pierwszy w naszym kraju odwiedziły właśnie Gdańsk. Znany dziś szerokiemu odbiorcy dramat „Anioły w Ameryce” Tonego Kushnera wystawiono prapremierowo w Teatrze Wybrzeże w marcu 1995 roku. Który z naszych aktorów wcielił się w umierającego na AIDS Priora, dowiecie się z 27 odcinka Kroniki Teatru Wybrzeże.
Zapraszamy do oglądania.
Spektakl Piękna Zośka w reżyserii Marcina Wierzchowskiego został uhonorowany Grand Prix na Festiwalu DWA TEATRY – ex aequo ze spektaklem Wiara nadzieja miłość. To nie jedyne wyróżnienie, jakie jury przyznało naszej produkcji.
Spektakl CIEMNOŚCI KRYJĄ ZIEMIĘ w reżyserii Tomasza Fryzła zdobył Grand Prix 49. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa”!
Z żalem żegnamy Tomirę Kowalik – wybitną aktorkę o niezwykłej scenicznej wrażliwości, przez wiele lat związaną z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku.