
W 20. odcinku KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE przypominamy prapremierę sztuki Władysława Zawistowskiego STĄD DO AMERYKI w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Dramat obyczajowy o pokoleniu młodej inteligencji został osadzony w nurcie dekady wydarzeń PRL-u. Przedstawienie zostało odebrane bardzo emocjonalnie przez publiczność.
O SERII Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE
Celem serii jest popularyzacja historii Teatru Wybrzeże. W ramach cyklu średnio raz w miesiącu przypominamy wybrane wydarzenia, które opatrzone są komentarzem, cytatami z recenzji i zdjęciami.

Warsztaty, rozmowy, zwiedzanie teatru... Sprawdźcie, jakie aktywności organizujemy.

Dziękujemy za zgłoszenia, skontaktujemy się z wybranymi osobami telefonicznie.

W 50. odcinku naszej Kroniki wspominamy spektakl „Tragedia optymistyczna” Wsiewołoda Wiszniewskiego w reżyserii Lidii Zamkow, którego premiera odbyła się 11 czerwca 1954 roku.