Zapraszamy na szósty odcinek serii Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE. Przypomnimy w nim spektakl MATKA w reżyserii Tadeusz Minca, którego premiera odbyła się 25 czerwca 1969 roku. Przedstawienie czerpało z estetyki teatru awangardowego, wspaniałą kreacje aktorską stworzyła Halina Winiarska w roli tytułowej Matki.
O SERII Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE
Celem serii jest popularyzacja historii Teatru Wybrzeże. W ramach cyklu średnio raz w miesiącu przypominamy wybrane wydarzenia, które opatrzone są komentarzem, cytatami z recenzji i zdjęciami.
W świecie, który coraz częściej nagradza konformizm, a karze wewnętrzną niezgodę, odwaga staje się koniecznością istnienia autentycznego. XII FESTIWAL WYBRZEŻE SZTUKI zaczynamy już za 2 dni.
Wracamy wspomnieniami do tych ciepłych chwil – do emocji, oklasków i spotkań, które otworzyły nowy sezon 2025/2026.
Podczas trwania XII FESTIWALU WYBRZEŻA SZTUKI, możecie odebrać voucher Mevo umożliwiający korzystanie z rowerów przez 48h. Liczba voucherów ograniczona, vouchery rozdaje obsługa widowni podczas spektakli gościnnych.