
Zacząć życie z nową kartą można kiedy ma się czystą przeszłość, ale ich przeszłosć nie jest taka kolorowa. Myślę, że dla Gdańska to jest trochę temat tabu, czterdziesty piąty rok. - mówi Maciej Konopiński, występujący w spektaklu „Wspólny pokój”. O przedstawieniu opowiadają również Justyna Bartoszewicz, Karolina Kowalska, Paweł Pogorzałek i reżyser spektaklu, Radek Stępień.
Prapremiera przedstawienia odbędzie się 20 grudnia na Scenie Malarnia.
Zapraszamy do obejrzenia materiału ukazującego kulisy powstawania spektaklu.

Poszukujemy osoby na stanowisko konserwatora, odpowiedzialnej za bieżące utrzymanie techniczne obiektów oraz drobne prace naprawcze i gospodarcze w naszym teatrze. Jeśli jesteś osobą samodzielną, zaangażowaną i lubisz różnorodność w pracy – ta oferta jest dla Ciebie!

Już tradycyjnie o tej porze roku zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia przygotowane specjalnie na Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy.

Przenosimy na scenę 𝐄𝐥𝐥𝐞𝐧 𝐁𝐚𝐛𝐢𝐜́ autorstwa Mariusa von Mayenburga! Premiera Ellen Babić zaplanowana jest na 6 lutego 2026 roku.