Marszałek Województwa Pomorskiego, Mer Rejonu Wileńskiego i Prezydent Miasta Gdańska serdecznie zapraszają na jubileuszowy koncert Reprezentacyjnego Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca WILEŃSZCZYZNA.
Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5 września o godzinie 18.00 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże.
Bilety w cenie 15 zł normalny, 5 zł ulgowy do nabycia w kasach Teatru Wybrzeże.
O ZESPOLE
Reprezentacyjny Polski Zespół Pieśni i Tańca WILEŃSZCZYZNA został założony w 1980 roku i obecnie obchodzi swoje 30-lecie. Na scenie prezentują nie tylko poszczególne pieśni i tańce wileńskie, lecz często łączą je w odrębne kompozycje, odtwarzając dawne obrzędy i prezentując pieśni i tańce różnych narodowości, od wieków zamieszkujących tereny Wileńszczyzny, m.in. białoruskie, rosyjskie, ukraińskie, żydowskie czy cygańskie. Występowali m.in. w Polsce, Belgii, Holandii, Francji, Niemczech, Anglii, Austrii, Włoszech, Watykanie, Stanach Zjednoczonych i Australii.
O „Z miłości” opowiada Radosław B. Maciąg, reżyser spektaklu. Premiera spektaklu 25 kwietnia na Scenie Kameralnej w Sopocie.
25 kwietnia zapraszamy na premierę sztuki Z miłości w reżyserii Radosława B. Maciąga. Komediodramat Alana Ayckbourna opowiada o ciemnej stronie miłości. Z reżyserem rozmawia Monika Mioduszewska.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 20 i 21 kwietnia kasy biletowe będą nieczynne. Zapraszamy do zakupu biletów online pod adresem: bilety.teatrwybrzeze.pl