Warsztat do ŚMIERCI IWANA ILJICZA

Warsztat do ŚMIERCI IWANA ILJICZA

Serdecznie zapraszamy na warsztat do spektaklu ŚMIERĆ IWANA ILJICZA, który odbędzie się 6 czerwca o godz. 19:00 w Starej Aptece. Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Warsztat dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Zajęcia poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas trwania wynosi około dwóch godzin. Na warsztat obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

O WARSZTACIE

Śmierć czeka każdego z nas, lecz mało kto lubi o tym myśleć na co dzień. Luźną inspiracją do naszych teatralnych eksploracji będą wschodnie warsztaty umierania.

„Warsztaty umierania to spotkanie, podczas którego uczestnicy na nowo odkrywają radość życia. To oparte na storytellingu doświadczenie odchodzenia. Ich uczestnicy słuchają historii umierającego człowieka i w trakcie jej trwania symbolicznie rozstają się z ważnymi dla siebie osobami, marzeniami i rzeczami. Ta symulacja pozwala w bezpiecznych warunkach doświadczyć straty i zrozumieć, co tak naprawdę – dla każdego z nas – jest w życiu najważniejsze.”

Źródło cytatu: https://katarzynaboni.com/warsztaty-umierania/

Zajęcia realizowane są w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Kultura dostepna logo

Logo MKDNiS kolorowe 1