Teatr Wybrzeże nominowany!

Teatr Wybrzeże nominowany!

Z ogromną radością informujemy, że Adam Orzechowski, Michał Jaros, Robert Ninkiewicz, spektakl BRONIEWSKI oraz Festiwal Wybrzeże Sztuki zostali nominowani do nagrody POMORSKIE SZTORMY! Laureatów nagrody poznamy już dziś podczas uroczystej gali w Teatrze Szekspirowskim.

O NAGRODZIE

Gazeta Wyborcza Trójmiasto i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego chcą nagrodzić najważniejszych ludzi, najważniejsze instytucje oraz wydarzenia w świecie biznesu, kultury i sportu w Województwie Pomorskim. Należy podkreślić, że to czytelnicy zdecydują, komu należy się wygrana w kategoriach - Inwestycja Roku, Sportowiec Roku, Wydarzenie Roku w kulturze oraz Lider Funduszy Europejskich. Link do głosowania.

KATEGORIA CZŁOWIEK ROKU

Adam Orzechowski - za reżyserię spektaklu BRONIEWSKI

KATEGORIA ODKRYCIE ROKU

Michał Jaros - aktor Teatru Wybrzeże, odtwórca roli młodego Broniewskiego

Robert Ninkiewicz - aktor Teatru Wybrzeże, odtwórca roli starego Broniewskiego

KATEGORIA WYDARZENIE ROKU

Festiwal Wybrzeże Sztuki

Dzięki tej imprezie miłośnicy teatru z Trójmiasta nie muszą jeździć po Polsce, żeby zobaczyć najciekawsze propozycje innych scen. Jednym z najważniejszych punktów ostatniej edycji był spektakl Krystiana Lupy, WYCINKA HOLZFÄLLEN, pokazany tuż po wrocławskiej prapremierze.

Spektakl BRONIEWSKI Teatru Wybrzeże

Autor dramatu, Radosław Paczocha, zdołał w skondensowanej postaci przedstawić największe życiowe i historyczne wybory, przed którymi stawał tytułowy poeta, a zespół Teatru Wybrzeże - przygotować spektakl, w którym idealnie współgra kilka elementów: gra aktorska, scenografia i muzyka.